Hajduk pogocima Jaira i Gyurcsa slavio protiv Istre (VIDEO)

Twitter / @hajduk

U posljednjoj utakmici 26. kola HT Prve Lige Hajduk je u Puli slavio protiv Istre rezultatom 0:2. Strijelci za Hajduk bili su Jairo i Adam Gyurcso.

Prva je zaprijetila domaća momčad. Lopta je nakon ubačaja s desne strane stigla do Sanea koji puca, ali Posavec bilježi odličnu obranu. Već u 11. minuti Hajduk stiže do vodstva. Nakon lijepe akcije gostiju deseti prvenstveni pogodak postiže Jairo. Caktaš je uposlio Brazilca, branič domaćih Rodriguez nije dobro reagirao a to koristi brazilski nogometaš koji lijepo pogađa mrežu Čondrića za 0:1.

U 14. minuti moglo je već biti 0:2. Opet je Caktaš uposlio suigrača, ovog puta Tahiraja koji iz vrlo dobre pozicije puca ravno u vratara Istre. Deset minuta kasnije prijeti još jednom Jairo. Ubačena je lopta iz slobodnog udarca, Brazilac na prvoj vratnici puca glavom, a lopta odlazi malo pored gola. U 28. minuti u dobroj se šansi našao Bradarić. Kapetan Hajduka imao je igrača na leđima pa nije uspio pucati iz prve, a kada je pokušao, udarac je blokiran. U 41. minuti je Bradarić uposlio Jradija, ali Libanonac loše puca i lopta odlazi preko gola.

U 63. minuti utakmice Hajduk je dobio priliku povećati svoje vodstvo. Krivac kod prvog pogotka Rodriguez igrao je rukom, a sudac Vučković pokazao je na bijelu točku. Pucao je Mijo Caktaš koji to nije najbolje izveo, i domaći vratar uspijeva to obraniti. U 74. minuti dobar pokušaj Jradija koji se oslobodio čuvara i pucao lijevom nogom, lopta odlazi pored gola. Veliku šansu propustio je Hajduk i u 79. minuti. Loptu je na desnoj strani dobio Gyurcso koji je uposlio Jaira, no lopta je ispred Brazilca odskočila od travnjaka i njegov udarac odlazi preko gola.

U 81. minuti Čondrić opet spašava Istru. Pritisak danas sjajnog Nejašmića urodio je plodom, mladi Hajdukov veznjak izašao je u šansu, ali vratar Istre uz pomoć vratnice brani.

Ipak, u prvoj minuti sudačke nadoknade Hajduk uspijeva zabiti za 0:2. Gyucrso se našao u šansi a Martin Franić ga ruši. Sudac Vučković pokazao je crveni karton nogometašu Istre i prekršaj na rubu kaznenog prostora. Dobar slobodni udarac izveo je Mađar Adam Gyurcso, koji svojim drugim prvenstvenim pogotkom postavlja konačan rezultat.

Hajduk je ovom pobjedom došao na četvrto mjesto koje vodi u Europu. ‘Bijeli’ se nalaze na 43 boda koliko ima i trećeplasirani Osijek. Istra je pretposljednja sa 17 bodova.

Od 19 sati na Aldo Drosini počinje posljednji susret 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Istra 1961 i Hajduk.

Domaćini će pokušati doći do prvih bodova otkada ih je preuzeo Igor Cvitanović koji je u prva dva nastupa upisao poraze od Gorice i Inter-Zaprešića dok su gosti u nizu od tri prvenstvene pobjede, a bez poraza su posljednjih sedam kola.

U prva dva međusobna ovosezonska prvenstvena sraza slavio je Hajduk. U Puli je bilo 2:4 dok je na Poljudu utakmica završila pobjedom Bilih rezultatom 3:1.

Zeleno-žuti danas ne mogu računati na ozlijeđene Gomesa i Perić-Komšića dok Ndi odrađuje kaznu zbog crvenog kartona. Hajduk je pak bez usluga Vučura i Tudora koji su ozlijeđeni, Svatok odrađuje kaznu, a Palaversa je dobio odmor nakon nastupa za U19 reprezentaciju.