Hajduk pobjedom na Maksimiru otvorio prvenstvenu sezonu (VIDEO)

Facebook/HNK Hajduk Split

Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je u Maksimiru rezultatom 1-3 pobijedio formalnog domaćina Lokomotivu. U prvom poluvremenu Lokomotiva je pokušavala preko bokova ugorziti vrata Hajduka, no obrana gostiju sve je na vrijeme zatvarala, te Lokosi u prvom poluvremenu nisu uputili niti jedan udarac prema Stipici. Hajduk je s druge strane imao veliku priliku u 16. minuti utakmice, kada je Pešić s desne strane ubacio u šesnaesterac Lokomotive, gdje se na lopti našao Kožulj, no u trenutku udarca se poskliznuo, te iz dobre prilike lopta odlazi visoko preko vrata. Imao je Hajduk nekoliko izglednih situacija pred vratima Radelića, no većinom su to bili udarci izvan šesnaesterca, dok su neke udarce iz opasnijih situacija obrambeni igrači Lokomotive na vrijeme blokirali. Terensku inicijativu i konkretniju igru prema naprijed Hajduk je ipak kapitalizirao do kraja poluvremena. U 44. minuti Erceg s desne strane Hajdukovog napada pronalazi u sredini terena Hamzu koji lijepo pronalazi Ohandzu između dva stopera Lokomotive. Kamerunski napadač kvalitetno si gradi prostor i lijepo zabija za 0-1 gostiju.

Početkom drugog poluvremena Lokomotiva stiže do izjednačenja nakon ubačaja iz prekida prilikom kojeg je Karačić spretno pobjegao obrambenim igračima Hajduka, te u 47. minuti postigao pogodak za 1-1.
Sedam minuta poslije Hajduk ponovno dolazi u vodstvo. Ohandza je oteo jednu loptu na centru terena, pronašao Ercega na lijevoj strani na kojoj se igrač Hajduka izvukao na desnu nogu i prekrasno pogodio za 1-2 Hajduka.
Najveću priliku za izjednačenje Lokomotiva je imala u 71. minuti kada je Marko Kolar na ubačaj Muse nakon bijega Fomitschowu s nekih 5 metara pucao ravno u Stipicu. U 86. minuti opasna situacija pred vratima Lokmotive. Nakon akcije Pešića i Juranovića, koji povratnom loptom nije uspio pronaći suigrače u protivničkom petercu, Hajduk je izborio korner. Iz tog kornera gostujuća momčad stiže do trećeg pogotka i potvrde pobjede. Radošević za kapetana Nižića koji bježi Capanu i lijepo pogađa za konačnih 1-3.
Hajduk je tako uspješno odmorio neke od glavnih igrača koji će istrčati u četvrtak u uzvratnoj utakmici 2. pretkola kvalifikacija za Europa ligu protiv Levskog u Sofiji. Sljedeća prvenstvena obveza za splitskog prvoligaša je gostovanje u Zaprešiću kod Intera  u nedjelju, dok će Lokomotiva u Koprivnicu kod Slaven Belupa, koji je u prvom kolu rezultatom 2-0 poražen na Rujevici kod branitelja naslova Rijeke. https://www.youtube.com/watch?v=vf6CSCSAkmM&t=3s
Ranije objavljeno: Program 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige nastavlja se danas u 19 sati kada će na travnjak u Maksimiru istrčati momčadi Lokomotive i Hajduka. Susret je, podsjetimo, nakon našeg teksta o trenutnim uvjetima u Kranjčevićevoj ulici gdje traju radovi, premješten na Maksimir. >> Torcida i Armada u turističkom obilasku trešnjevačkih znamenitosti? Formalni domaćin ovog susreta, inače klub bez stadiona i navijača, tijekom ovog je prijelaznog roka napustilo sedam igrača, od čega su svakako najzvučniji odlasci Erosa Grezde i Petra Bočkaja u Osijek. U klub je s druge strane pristiglo i sedam novih imena, među kojima su najzvučnija ona Tonija Datkovića i kapetana povratnika, igrača koji je nekoliko puta raskidao i potpisivao ugovore s Lokmotivom i Dinamom – Marija Muse. Hajduk, koji je svoju sezonu 2017/2018 već otvorio minimalnom pobjedom nad Levskim u 2. pretkolu Europa lige, se tijekom prijelaznog roka oprostio od šest igrača. Osim Ćosića i Terzieva, koji su se vratili u svoje matične klubove Inter i Lugodorets, klub su još napustili Jefferson, Krešić, Bencun i Vrljičak. Splitski prvoligaš je s druge strane redove osvježio dolascima Josipa Radoševića, Borje Lopeza, Ivana Pešića, Edina Šehića, Fomitschowa, Gustava Carbonierija i Franka Kovačevića iz Rijeke. Hajduk je u Zagreb (u odnosu na imena koja su odigrala susret protiv bugarske momčadi) stigao bez lijevog beka Memolle, i Grka Savvasa, koji nisu putovali s momčadi. Glavni sudac utakmice je Ivan Bebek iz Rijeke, a treneri Joan Carrillo i Mario Tokić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: ]]>