Hajduk minimalno slavio protiv Levskog (VIDEO)

Tudor petom ostavlja loptu za Savvasa, kojeg u šesnaestercu ruši Vutov. Švedski sudac pokazuje na bijelu točke, s koje je siguran izvođač Mađar Marko Futacs. https://www.youtube.com/watch?v=Bpswsy0UQjk Do kraja poluvremena Levski nije ozbiljnije ugrozio vrata Hajduka, dok je Carrillova momčad stvorila nekoliko opasnih situacija, od kojih je najopasnija bila ona u 44. minuti, kada je u posljednji trenutak stoper Levskog loptu ispred Futacsa izbacio u korner. U nastavku ponovno Hajduk dominira terenom. U 49. minuti slobodni udarac izvodi Radošević, lopta se odbija od živog zida do Vlašića, koji iz okreta lijevom nogom ponovno loše puca. Tri minute poslije Futacs je u odličnoj prilici, Savvas ga je izbacio u prostor, no vratar gostiju Mitrev odlično brani Mađarev udarac. Bio je ovo period igre kada je Hajduk dosta konkretan bio prema naprijed, no nedovoljno koncentriran u završnici. U 58. minuti Vlašić lijepo puca iz slobodnog udarca, Mitrev brani, a loptu u nastavku iz teške pozicije ne uspijeva opasnije zahvatiti Radošević. Četiri minute poslije odlična kontra Hajduka koju je povukao Vlašić, dodao Ercegu koji je vrlo dobro pucao, no ponovno je siguran Mitrev. I tada Hajduk polako počinje prepuštati terensku inicijativu gostima, koji su najviše prijetili ubačajima s lijeve strane Hajdukove obrane. Najopasnije situacije pred vratima Hajduka bile su one u 74. minuti, kada je jedna lopta (inače danas odličnom) Borji Lopezu prešla preko noge i otišla malo iznad vrata, te u 78. kada je ponovno na još jedan ubačaj Panayotov glavom mogao opasnije ugroziti Stipicu. Do kraja vrijedi izdvojiti odličan prodor Nikole Vlašića u 80. minuti utakmice, kada je nanizao nekoliko protivničkih igrača, no u konačnici pod pritiskom loše pucao lijevom nogom.

Uzvratni susret na rasporedu 20. srpnja pred praznim tribinama stadiona u Sofiji. Ranije objavljeno: S početkom u 20 sati i 30 minuta Hajduk utakmicom 2. pretkola kvalifikacija za Europa ligu protiv Levskog iz Sofije otvara svoju sezonu. Susret se zbog glazbenog festivala Ultra Europe umjesto na Poljudu igra na SC Hrvatskih vitezova u Dugopolju. Za prvu utakmicu sezone u redovima trenera Joana Carrilla neće biti lakše ozlijeđenih Tome Bašića i vratara Ive Grbića. Levski je, podsjetimo, u 1. pretkolu kvalifikacija za EL s ukupnih 3-1 eliminirao crnogorsku Sutjesku. Treneri Joan Carrillo i Nikolay Mitov na travnjak su se odlučili izvesti sljedeće postave: [caption id="attachment_27169" align="aligncenter" width="878"] uefa.com[/caption] Sudačka petorka za današnju utakmicu stiže iz Švedske, predvođena glavnim sucem Mohammed Al-Hakimom.]]>