Hajduk i Gorica remizirali na Poljudu

hajduk.hr

U drugoj utakmici danas Hajduk i Gorica su, pred 6 708 gledatelja na Poljudu, odigrali susret bez pogodaka u okviru 22. kola HT Prve HNL.

Uvodnih 15 minuta proteklo je bez većih uzbuđenja. Prvu veću šansu imala je Gorica koja u 16. minuti preko Zwolinskog, no dobro reagira vratar Hajduka Josip Posavec. Prvu prijetnju od domaće momčadi smo vidjeli kada u 27. minuti puca Tudor, no lopta odlazi preko gola. U 32. minuti Kahlina izlazi s gola ispred Tahiraja, a onda s veće udaljenosti puca Kalik, no bio je neprecizan.

Najveća šansa u prvom dijelu viđena je u 37. minuti. Dobru je akciju odigrao Hajduk, s desne strane dobro je ubacio Tudor, no Jairo nogom gađa malo pored gola. Hajduk je bolje ušao u drugo poluvrijeme i prijetio je. Kako se utakmica bližila kraju ‘bijeli’ su bili opasniji, no na kraju nisu uspjeli stići do pogotka vrijednog tri boda.

Najbolje šanse u drugom dijelu domaći su stvorili na koncu utakmice. U 85. minuti nakon kornera Lovrić nije dobro očistio, lopta se odbila do Ismajlija koji puca iz okreta, no lopta od bloka završava u novom korneru. Četiri minute kasnije Caktaš puca glavom nakon ubačaja Lopeza, no lopta odlazi malo pokraj gola. Zadnju šansu Hajduk je imao u prvoj minuti sudačke nadoknade. Caktaš je produžio loptu za Gyurcsa, a Mađar je iz blizine pokušao uputiti što snažniji udarac, pa je zato lopta otišla preko gola.

Gorica je ovim remijem uspjela zadržati petu poziciju ispred Hajduka, s bodom više. Sljedećeg vikenda Hajduk gostuje u Zaprešiću kod Intera, dok će Gorica dočekati Rudeš.

Od 17:30 sati na Poljudu je predviđen početak utakmice 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će Hajduk odmjeriti snage s Goricom.

U prvom međusobnom ovosezonskom susretu Gorica je slavila u Splitu rezultatom 2:0, a u drugom krugu prvenstva nije bilo pobjednika, završilo je 1:1.

Siniša Oreščanin i Sergej Jakirović su se odlučili duel započeti sa sljedećim igračima: