Hajduk četvrtu godinu u nizu zaustavljen u playoffu (VIDEO)

Hajduk je četvrtu godinu zaredom zaustavljen u playoffu Europske lige. Nakon poraza u Liverpoolu, momčad Joana

Carrilla remizirala je  u sjajnoj atmosferi na Poljudu s Evertonom 1-1.

Na samom početku utakmice vratar gostiju srušio je Ercega u kaznenom prostoru, no umjesto kaznenog udarca sudačka ekipa pokazala je na nedozvoljenu poziciju koja nije postojala.  Hrabra i borbena igra Hajduka u prvom dijelu isplatila se u 43. minuti, kada je fatnastičnim udarcem Josip Radošević donio vodstvo ‘bijelima’.

Na samom startu drugog dijela, hajdukovce je dočekao veliki šok. Najskuplje pojačanje Evertona u povijesti, Gyfli Sigurdsson, ukrao je loptu na sredini terena te iz prve opalio. Dante Stipica nije se tome nadao, te je lopta završila u njegovoj mreži.

Primljeni pogodak bitno je smanjio šanse Hajduku za prolaz, no domaći se nisu predali. U 65. minuti imali su priliku vratiti se u utakmicu, no kazneni udarac koji je izborio Erceg, nije uspio iskoristiti Ahmed Said.

Od 21 sat Hajduk na raspordanom Poljudu dočekuje Everton.  Momčad Ronalda Koemana je na Goodison Parku ostvarila prednost od 2-0, a ‘bijeli’ će danas uz pomoć navijača pokušati preokrenuti stvari i plasirati se u Europsku ligu.