Gradski duel pripao Hajduku (VIDEO)

Hajduk

U posljednjem susretu 30. kola MAXtv Prve lige Hajduk je u efikasnom duelu na Poljudu svladao RNK Split rezultatom 5:2 (2:1). Zanimljivo da su obje momčadi na teren istrčale u majicama s natpisom RESPECT kao još jedan podsjetnik na “slučaj Soudani”.

Bijeli su se tako vratili na treće mjesto ljestvice sa istim bodovnim učinkom kao i Osijek, ali boljom gol razlikom, dok Crvenima ostaje utjeha da su nakon 660 minuta uspjeli postići zgoditak.

Hajduk je poveo u 12. minuti iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Nikola Vlašić. Prethodno je u šesnaestercu Jurendić srušio Memollu, a sudac Vučković je pokazao na bijelu točku.

RNK do zasluženog izjednačenja dolazi u 39. minuti kada je Pešić pronašao Ivana Tomičića koji mirno riješava matnu poziciju pred Stipicom. Treba napomenuti i lošu reakciju obrane Hajduka koja je tom prilikom neuspješno pokušala namjestiti zaleđe.

Izabranici Joana Carrilla ipak na odmor odlaze s prednosti. U posljednjoj minuti prvog dijela slobodan udarac je izveo Hamza, lopta dolazi do Ohandze čiji udarac brani Kukić koji je danas mijenjao viroznog Duku, a na odbijenu loptu najbrži je Nižić koji je s lakoćom sprema u mrežu.

Bijeli su vodstvo povećali već na startu drugog poluvremena. Ohandza u šesnaestercu pronalazi Ercega koji postiže svoj 9. prvenstveni zgoditak ove sezone.

Split se u igru vraća u 63. minuti kada Perković pronalazi Ugrinu koji iz malog zaleđa sigurno šalje loptu iza Stipice.

Samo četiri minuta kasnije Toma Bašić dugom loptom pronalazi Saida koji u duelu sa dvojicom igrača puca sa 16 metara te precizno pogađa donji lijevi kut Kukićevih vrata.

U 79. minuti na odbijenu loptu škaricama puca Toma Bašić, ali prekrasan zgoditak spriječava greda.

Bašić je ponovno aktivan i u 85. minuti kada još jednom dugom loptom pronalazi Ohandzu koji zaobilazi vratara i plasira loptu u mrežu za konačnih 5:2.