Gorica svladala Belupo, ‘show’ suca Vučkovića (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je pred 793 gledatelja u Velikoj Gorici rezultatom 2-0 (2-0) svladala Slaven Belupo i tako stigla do osme ligaške pobjede u sezoni.

Strijelci za momčad Sergeja Jakirovića bili su Lukasz Zwolinski i Kristijan Lovrić. Utakmicu je svakako obilježila i situacija iz 38. minute kada je glavni sudac Ivan Vučković izveo rijetko viđen potez dosudivši prvo kazneni udarac, a zatim promijenio odluku i pokazao na korner za domaćina. Osim toga vidjeli smo i tri crvena kartona, od čega su dva dodijeljena igračima (Goda kod Belupa i Ndiaye kod Gorice) te jedan treneru domaćih Jakiroviću.

Gorica je izraženo dominantnije otvorila susret i tijekom prvih pet minuta vršila ogroman pritisak na goste koji se praktički ‘nisu spojili s loptom’, no tijekom tog perioda jedina opasna situacija s kojom se vratar Belupa Filipović trebao ‘obračunati’ bio je dalekometni pokušaj Lovrića iz prekida u šestoj minuti.

Pritisak se nastavio i u osmoj minuti prva velika prilika za Goricu, Lovrić je izbacio Zwolinskog u jedan na jedan situaciju s Filipovićem, Poljak ostavlja loptu Mathieu koji upućuje udarac pod naletom Gode, lopta je blokirana i odbijena, no Vučković sudi prekršaj i nakon poduže konzultacije s pomoćnikom Modrićem u 10. minuti pokazuje crveni karton Godi. Iz slobodnog udarca proizašlog iz tog prekršaja Lovrić s osamnaest metara šalje loptu preko okvira vrata.

Gosti su prvi put ozbiljnije prema naprijed izašli u 18. minuti i to im se odmah osvetilo. Dugo ispucanu loptu Zwolinski je spustio za Lovrića, on upućuje snažan udarac u bliži kut, Filipović brani i odbija, no prvi je na lopti Zwolinski koji mirno trese mrežu za 1-0 Gorice i svoj treći ligaški pogodak u sezoni, ukupno sedamnaesti u Prvoj HNL.

Jakirovićeva momčad do povećanja rezultatske prednosti stiže u 34. minuti nakon velike greške igrača Belupa, poslije koje je u odličnu situaciju usamljen istrčao Mathieu i nesebično odigrao na suprotnu stranu za usamljenog Lovrića koji s nekih metara pogađa za 2-0 i svoj osmi ligaški pogodak u sezoni, ukupno 18. u Prvoj HNL.

U 38. minuti neobjašnjiva situacija (barem bez podrobnije analize). Vučković je prvo pokazao na bijelu točku za Goricu nakon što je ubačaj Čabraje (dojam je) rukom blokirao Božić, nakon što su počeli protesti i igra stala, glavni sudac ipak pokazuje na ubačaj iz kuta (?!). Domaći su korner izveli ne kreiravši opasnost po gostujuća vrata.

Ndiaye je u 40. bio u odličnoj poziciji za pogodak, no njegov udarac s ruba šesnaesterca odlazi malo pored vratnice.

Tri minute poslije Ndiaye ponovno neprecizan, ovaj put nakon ubačaja Čabraje s lijeve strane s nekoliko metara šalje loptu pored vrata.

Totalna dominacija Gorice tijekom prvih 45 minuta tako je okončana s dva pogotka prednosti.

U 53. minuti utakmice brojčana prednost Gorice je nestala jer je Ndiaye nakon izgubljene lopte u izglednoj situaciji zaista spektakularno pao u šesnaestercu gostiju za što je nagrađen drugim žutim i isključujućim crvenim kartonom.

U 65. minuti Vučković je zbog protesta povodom prekršaja na centru igrališta pokazao crveni karton i treneru domaćih Jakiroviću.

Iz prilikama vrlo siromašnog drugog dijela izdvajamo potez drugog pomoćnog Ivice Modrića, kojem je u 79. počeo smetati mikrofon, te je naložio skupljaču lopti da ga makne što dalje od njega. Nikad nije kasno.

Do kraja susreta (četiri minute sudačke nadoknade) nije bilo prijetnji za vratare i tako je Gorica prvi put u aktualnoj sezoni upisala pobjedu nad Slaven Belupom te se zahvaljujući istoj privremeno probila na peto mjesto s 28 bodova na kontu.

Gorica u posljednjem kolu pred prvenstvenu pauzu igra protiv zaprešićkog Intera u Velikoj Gorici, dok će Slaven Belupo natjecateljsku 2019. godinu zaključiti gostovanjem u Gradskom vrtu kod Osijeka.

Nakon što su odmjerili snage u četvrtfinalu kupa u kojem su prolaz među četiri najbolje ekipe izborili Faramceuti (1:2) Gorica i Slaven Belupo će se sučeliti i u sklopu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige. Početak utakmice je u 15 sati.

Slaven je uz kup bolji bio i u prvoj ovosezonskoj međusobnoj utakmici u kojoj su u Koprivnici slavili rezultatom 2:0.

Domaćini su danas lišeni usluga kartoniranih Suka i Marina dok su ozlijeđeni Ljubisavljević i Čelić dok za goste neće nastupiti Međimurec i Puclin koji nisu dovoljno oporavljeni.

Dvoboj će suditi zagrebačka sudačka četvorka koju čine Ivan Vučković, Ivica Modrić, Luka Pušić i Fran Jović. Delegat susreta je Dražen Posavec iz Maruševca, a kontrolor suđenja Domagoj Ljubičić iz Osijeka.

Sergej Jakirović i Tomislav Stipić su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: