Gorica slavljem nad Rudešom upisala drugu pobjedu za redom (VIDEO)

U prvom susretu programa drugog dana 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, na svom privremeno licenciranom stadionu, rezultatom 2-0 (1-0) svladala Rudeš.

Novi prvoligaš tako je nakon prvog prvoligaškog slavlja u klupskoj povijesti, 0-2 na Poljudu protiv Hajduka u prethodnom kolu, uspio povezati dvije pobjede, te je sada na 7 osvojenih bodova. Strijelci za Goricu, pred 1731 gledateljem, bili su Mario Marina i Lukasz Zwolinski.

Domaćin je poveo već u 12. minuti kada je loptu u mrežu pospremio Mario Marina na asistenciju Kristijana Lovrića. 28-godišnji veznjak tako je u svom 4. prvoligaškom nastupu postigao prvi prvoligaški pogodak u karijeri.

Momčad Sergeja Jakirovića cijelo je prvo poluvrijeme bila dominantnija i konkretnija momčad, no osim postignutog pogotka pravih opasnosti po vrata Dominika Picka realno i nije bilo. Rudeš s druge strane nije bio baš toliko podređenija momčad na travnjaku, no prema naprijed su bili gotovo u potpunosti nemoćni, te nisu uspjeli kreirati nijednu pravu opasnost pred vratima Kristijana Kahline.

Prvu prijetnju u nastavku kreirala je Gorica u 48. minuti utakmice, kada je nakon odbijanca poslije kornera na udarcu ostao Faruku Miya čiji je udarac s nekih 18 metara otišao malo iznad grede gostujućih vrata. Tri minute poslije Lovrić je zaprijetio iz slobodnog udarca iskosa s lijeve strane, također malo iznad vrata, bez potrebe za reakcijom Picka koji je bio na toj lopti.

U 59. minuti je Picak bio prisiljen nekontrolirano boksati jedan opasan ubačaj Lovrića s lijeve strane domaćeg napada, na odbijenoj lopti nije bio nitko od igrača Gorice.

Na 2-0 povisio je Lukasz Zwolinski u 69. minuti. Bio je to četvrti pogodak u petom prvoligaškom nastupu za 25-godišnjeg Poljaka, koji je tim učinkom trenutno vodeći strijelac HT Prve lige, s pogotkom prednosti pred Osijekovim Hentyjem i Lokomotivinim Krstanovićem.

U 77. Rudeš je bio blizu pogotka, Petrović je s druge vratnice vratio loptu na prvu za Miškovića na peterac, on puca snažno glavom no njegov udarac nekako s crte brani Kahlina. Bila je to ujedno i posljednja prava opasnost na utakmici koja nije obilovala pravim prilikama i kvalitetnom igrom.

U sljedećem kolu Gorica gostuje u Puli kod Istre 1961, dok će Rudeš (činjenično) i šesto kolo za redom igrati u gostima, ovaj put u Zaprešiću kod Intera.

Od 17:30 na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici počinje susret petog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Gorica i Rudeš.

Novi prvoligaš je u prošlom kolu na Poljudu došao do prve ovosezonske pobjede, a prethodno je upisao remi sa Slaven Belupom te poraze od Rijeke i Inter-Zaprešića.

Rudeš je nakon remija kod Dinama u prvom kolu upisao tri poraza. Bolji su bili Osijek, Lokomotiva i Rijeka.