Gorica s igračem manje do pobjede u Zaprešiću (VIDEO)

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je na gostovanju kod Inter-Zaprešića slavila rezultatom 0:2 (0:1).

Momčad Sergeja Jakirovića je tako došla do četvrte ovosezonske prvenstvene pobjede kojom je preskočila Lokomotivu na petom mjestu ljestvice dok su domaćini šestim porazom ostali na začelju prvenstvenog poretka.

Gorica je vodstvo došla u 31. minuti kada je nakon asistencije Lovrića poluvolejem pogodio Čabraja. Bio je to njegov prvi zgoditak u aktualnoj sezoni.

Gosti su od 53. minute igrali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Marina no to ih nije poremetilo da povećaju prednost samo četiri minute kasnije kada je iz slobodnog udarca ubacio Lovrića, također prvi pogodak u sezoni udarcem s pet metara zabija Zwolinski.

U 62. minuti sudac Zebec je nakon što je lopta pogodila u ruku Suka pokazao na bijelu točku, ali je nakon intervencije pomoćnika Križarića promijenio svoju odluku.

S igračem više momčad Samira Toplaka je pokušala barem postići počasni gol, ali unatoč pokušajima Mitrovića to im nije uspjelo.

Deseto kolo će od 19 sati na Aldo Drosini u Puli zaključiti Istra 1961 i Hajduk.

Od 15:30 u Zaprešiću počinje susret 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Inter i Gorica.

U prvoj ovosezonskoj međusobnoj utakmici ova dva suparnika nije bilo pobjednika. Dvoboj je završio rezultatom 1:1, a strijelci su bili Maslowski i Bosec.

Domaćini danas nemaju problema s izostancima dok gosti ne mogu računati na Martina Šrolera koji se oporavlja nakon operacije krajnika.

Utakmicu će suditi Mario Zebec iz Cestice kojem će asistirati Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Ivan Župan (Bjelovar). Delegat dvoboja je Dalibor Kajinić iz Požege, a suce će kontrolirati Miro Marijanović iz Osijeka.