Gorica remijem sa Solinom izborila doigravanje sa Cibalijom (VIDEO)

Gorica - Solin

Posljednje ovosezonsko kolo Druge HNL donijelo nam je odgovor tko će se 4. i 7. lipnja suprotstaviti Cibaliji u doigravanju za popunu MAXtv Prve lige za sezonu 2017/18.

O suparniku Vinkovčanima je odlučivao međusobni sraz Gorice i Solina koji je na koncu završio neriješenim ishodom 1:1 (0:1) tako da su domaćini uspjeli sačuvati dva boda prednosti koja su imali uoči posljednjih 90 minuta te su završili na drugom mjestu.

Susret je imao uvertiru van terena u kojoj se Gorica žalila Središnjem državnom uredu za šport jer je Solin prema njihovom mišljenju dobio licencu za najviši rang natjecanja iako za to nije ispunio sve uvjete. Problem su bili ugovori koje klub treba imati sklopljenje sa barem 50% igrača iz kadra prve momčadi kako bi se mogao upisati u Registar profesionalnih sportskih klubova.

Kako je smatrala da Solin neće dobiti licencu Gorica se u pretposljednjem kolu protiv Novigrada “čistila” kartona pa je u današnji susret ušla oslabljena bez šest igrača (Husinec, Matoš, Smoljo, Sumić, Tatar, Španja). Probleme sa ozljedama i kartonima su imali i gosti koji između ostalog nisu mogli računati na svog najboljeg strijelca Marija Jelavića.

Susret su bolje otvorili gosti koji su poveli u 15. minuti kada je Ivan Perković iskoristio pogrešku vratara Kahline te je doveo momčad Mirka Labrovića u vodstvo.

Solinjane je samo pobjeda vodila u doigravanje, a nju su izgubili u 87. minuti kada nakon udarca iz kuta pogodak postiže Radoš. Gosti su se žalili da lopta tom prilikom nije prošla gol crtu.