Gorica preokretom slavila protiv Intera u Zaprešiću, prekrasan pogodak Atiemwena (VIDEO)

U drugom susretu programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, pred 414 gledatelja na stadionu u Zaprešiću, rezultatom 1-3 (1-2) svladala Inter i time upisala svoju sedmu pobjedu u sezoni. Strijelac za domaću momčad bio je Komnen Andrić, a za goste su redom protivničku mrežu pogađali Dvorneković, Atiemwen i Marina.

Iako smo u prvih 45 minuta utakmice gledali konkretnim prilikama prilično siromašan susret Inter i Gorica počastili su nas sa čak tri pogotka i preokretom.

Momčad Samira Toplaka u vodstvo je stigla već u 10. minuti utakmice. Bosec je probio lijevu stranu gostujuće obrane, ubacio kvalitetno u sredinu prema prvoj vratnici gdje je na lopti prvi i najspretniji Komnen Andrić. 23-godišnjem srpskom napadaču to je već sedmi pogodak u aktualnoj sezoni, te je ponovno sa Zwolinskim i Kastratijem na vrhu ljestvice najboljih strijelaca HT Prve lige.

Do izjednačenja Gorica stiže iz prve prave opasnosti po vrata domaćih. Atiemwen je odlično iz prve ubacio s lijeve strane gostujućeg napada, u sredini je ostao usamljen Dvorneković koji u 32. minuti posprema loptu u mrežu za 1-1. 29-godišnjem Matiji Dvornekoviću bio je to prvijenac u najvišem razredu domaćeg klupskog nogometa.

Dvorneković je u 43. oduzeo loptu protivniku na sredini travnjaka, uposlio Atiemwena koji je malo povukao prema naprijed, izvukao se na udarac i s preko 20 metara fantastično matirao Mladena Matkovića za 1-2 Gorice. Bio je to peti pogodak u prvenstvu za 22-godišnjeg Nigerijca.

Do povećanja rezultatske prednosti Gorica stiže već u 49. minuti, Marijan Čabraja je odlično prošao po lijevoj strani napada i ubacio u sredinu povratno za Atiemwena čiji je udarac blokiran, no odbijenu loptu u mrežu posrpema Mario Marina koji je u igru ušao na početku drugog dijela umjesto Farouka Miye. 29-godišnjem Marini je to bio drugi pogodak u prvoligaškom nogometu.

U 73. minuti zaprijetio je dobro Kristijan Lovrić, no Matković odbija u korner za goste. Nakon tog ubačaja iz kuta nastala je velika gužva u šesnaestercu Intera, no Toplakova momčad uspješno se obranila te izašla u vrlo dobru kontru koju je povukao Komnen Andrić, a očajnim ubačajem upropastio Tomislav Valentić.

Do kraja susreta Gorica je vrlo dobrom defanzivnom igrom čuvala stečenu prednost, te Inter u drugom dijelu zaista nije uspio kreirati prave prilike za pogodak. Sedmom prvenstvenom pobjedom Gorica je tako stigla na samo bod zaostatka za trećeplasiranim Osijekom koji u drugom današnjem terminu gostuje u Puli kod Istre. Inter je ostao na 8. mjestu prvenstvene ljestvice s 10 bodova na kontu, dva više od prvoligaša iz Pule.

Gorica u sljedećem kolu igra protiv Hajduka, u tom susretu premijerno će se igrati pod novim reflektorima stadiona u Velikoj Gorici. Inter u sljedećem kolu u Zaprešiću dočekuje Slaven Belupo.

U drugom susretu programa 12. kola Hrvatski Telekom Prve lige u Zaprešiću se s početkom u 15 sati sastaju Inter i Gorica.

U prvoj prvoligaškoj utakmici ovih dvaju protivnika Inter je dramatičnim preokretom odnio 2-3 pobjedu na gostovanju u Velikoj Gorici.

Nakon te utakmice 3. kola Goricu je krenulo, uslijedila je povijesna prva prvoligaška pobjeda u klupskoj povijesti, 0-2 pobjeda protiv Hajduka na Poljudu, na što je momčad Sergeja Jakirovića povezala još dvije pobjede identičnim rezultatima (Rudeš, Istra). Nakon ovog sjajnog niza Gorica je do današnjeg sraza s Interom upisala još tri pobjede, poražen je Osijek u Osijeku (0-1), Rijeka na stadionu u Velikoj Gorici (2-1), te Slaven u Koprivnici (0-1). Uz spomenuti poraz od Intera u 3. kolu novog prvoligaša svladali su još samo Rijeka, Dinamo i Lokomotiva, dok je jedini remi Gorica upisala protiv Farmaceuta doma (3-3), u prvoj od nekoliko dramatičnih utakmica koje su odigrali.

Gosti danas tako traže sedmu prvenstvenu pobjedu kojom bi zadržali visoko četvrto na ljestvici i (do poslijepodnevnog okršaja Istre i Osijeka, 17:30h) trenutno stigli na samo bod zaostatka za trećeplasiranim Osijekom.

Inter je s druge strane najbolji period dosadašnjeg dijela sezone imao u kolovozu, kada je momčad Samira Toplaka uz slavlje nad Goricom upisala i 2-2 remi s Hajdukom, te 3-0 pobjedu nad Rudešom. U preostalih šest kola Inter je upisao pet poraza i jednu pobjedu, 2-1 nad Lokomotivom u okviru 10. kola odigranog u Zaprešiću. Domaći bi današnjom pobjedom barem privremeno preskočili Hajduk na ljestvici, te imali dva boda više od splitskog prvoligaša.

Glavni sudac utakmice je Ante Čuljak iz Zagreba, 27-godišnjem sucu iz HNS-ove talent skupine sudaca ovo će biti tek druga prvoligaška utakmica u karijeri. Jedini put do sada nogometnu je pravdu dijelio na utakmici 36. kola prošlosezonskog izdanja HT Prve lige odigranoj u Koprivnici, kada je Slaven Belupo preokretom slavio nad Osijekom (2-1). Pomoćnici Čuljku danas će biti sugrađanin Igor Krmar i Sanja Karšić Sudar.

Treneri Samir Toplak i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: