Futsal Dinamo i Novo Vrijeme dvokorakom izborili polufinale

Photo credit: UnB Agência via Visualhunt.com / CC BY

Okončane su četvrtfinalne serije Prvenstva Hrvatske u Futsalu. Futsal Dinamo i Novo Vrijeme Apfel iz Makarske opravdali su status favorita te su prošli u polufinale borbe za prvaka.

Futsal Dinamo je svladao MNK Square u Dubrovniku s 1:3. Dugo smo čekali na konkretne šanse i uzbudljivosti, ali u 16. minuti Davor Kanjuh je bio precizan i gosti su poveli. Samo 40 sekundi kasnije Marko Kuraja zabija nakon odbijene lopte i vraća domaćina u egal, a 19 sekundi prije kraja poluvremena, Horvat je nakon sjajnog solo prodora zabio loptu u suprotne rašlje s desne strane terena i Plavi su otišli na odmor s prednošću.

Drugi dio bio je prožet nervozom, pa su suci podijelili čak 5 žutih kartona, od čega je Kristian Čekol zaradio dva te je Dinamo dvije minute mora odigrati s igračem manje. Rješenje utakmice stiglo je u 28. minuti poslije lijepe kontre i kombinacija Matije Đulvata i Hrvoja Penave potonji pronalazi Horvata za drugi Dinamov gol na utakmici. Time su Zagrepčani pobijedili seriju s 2:0 te u polufinalu igraju protiv splitskog Tommyja, a prvi dvoboj igra se idućeg vikenda u Splitu.

Pobjeda u play-offu je uvijek najbitnija, riješili smo Square u dvije utakmice. Sada se možemo okrenuti polufinalu protiv Splita. Imamo jako puno ozlijeđenih igrača, no sada imamo tjedan dana da se svi oporavimo i spremimo maksimalno koliko možemo za Split. Danas smo odigrali vrlo zrelu utakmicu iako nismo bili u najboljem sastavu. Na kraju smo mirno priveli utakmicu kraju i potpuno zaslužili prolaz“, rekao je nakon dvoboja Davor Kanjuh.

Novo Vrijeme Apfel je slavilo u Osijeku s 5:2 te time dobili Osijek Kelme u dvije utakmice. Poveli su već u drugoj minuti golom Marina Musinova, da bi 6 minuta nakon toga u rekordnom roku povisili na 3:0 pogocima Vedrana Kazazića i Brazilca Eduarda. Drugi dio počeo je u mirnijem tonu, ali gosti su tračak nade dobili u 27. minuti kada najprije Robert Nospak, a onda i Matej Peharda dovode domaćina na samo gol zaostatka. Ipak, novim pogocima Kazazića i Eduarda Novo Vrijeme Apfel zasluženo je slavilo te se plasiralo u polufinale. Tamo ih čeka aktualni branitelj naslova, zagrebački Nacional. Prva utakmica igra se u Zagrebu već za tjedan dana.