Futsal Dinamo izborio majstoricu

Nakon što je Vrgorac jučer izborio polufinale pobjedom nad AFC Universitasom u Splitu,  u današnje tri utakmice dobili smo tek jednog polufinalista prvenstva države, Novo Vrijeme Apfel koje je svladalo Crnicu u Šibeniku. U preostale dvije utakmice slavili su gosti te će se u utorak u Zagrebu i Dubrovniku igrati majstorice za polufinale.

Dinamo je u utakmici protiv Uspinjače Gimke brzo došao do prednosti od 2:0 pogocima Vite Gagulića i Vedrana Matoševića, da bi Uspinjaču u igru vratio Mislav Banek udarcem s lijeve strane. Plavi u istoj minuti povećavaju na 3:1 preko Kristiana Čekola koji je zabio nakon šestog akumuliranog prekršaja Uspinjače, no Dinamo je do kraja prvog dijela promašio čak dva penala, a to je iskoristio David Mataja koji je zabio za 2:3 pred odlazak na odmor.

U nastavku nije bilo pogotka sve do posljednje minute kada je Čekol zabio u praznu mrežu, u situaciji dok je Uspinjača Gimka igrala s golmanom igračem.

Utakmica u Kutiji odigrana je u pravoj “nogometnoj” atmosferi, na jednoj strani su bili polaznici Gimkine akademije, a na drugoj Bad Blue Boysi i ostali navijači Dinama koji su svih 40 minuta fanatično bodrili svoju momčad.

Debri četvrtfinala između Splita i Squarea na Gripama ponovno je otišao u produžetke, a na kraju je slavio Square te će se u utorak u Gospinom polju odigrati majstorica. U prvom dijelu nije bilo pogotka, da bi goste u vodstvo doveo Ante Daničić pogotkom u 25. minuti utakmice. Svega dvije minute kasnije izjednačio je najbolji igrač nedavno održanog juniorskog prvenstva Josip Jurlina.

Split je na korak do polufinala doveo Josip Suton pogotkom u 36., no Blago Gašpar poentira u 39. za produžetke u kojima je jedini pogodak zabio Maro Đuraš i izjednačio seriju na 1-1.

Kao što smo naveli u uvodu Novo Vrijeme Apfel jedini je klub koji je danas izborio polufinale i čeka pobjednika dvoboja Futsal Dinamo – Uspinjača Gimka (utorak, 20 sati).

Novo Vrijeme je do vodstva stiglo već u prvoj minuti autogolom Josipa Radića, no Crnica je igrala jako dobro te je preko Alena Protégé i Antonija Perića do 14. minute preokrenula na 2:1. Ipak, kvaliteta Makarana je bila prevelika, te je aktualni prvak na odmor otišao s vodstvom pogocima Marina Musinova i Eduarda.

Do kraja utakmice za Novo Vrijeme zabili su Lucas Vinicius, Saša Babić i Igor Osredkar, a treći pogodak za Crnicu zabio je Dragan Vuković.