‘Farmaceuti’ uz greške sudaca i protivničkog igrača stigli do osme prvenstvene pobjede (VIDEO)

U prvoj utakmici 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je rezultatom 2-0 (1-0) u Koprivnici porazio Rudeš. Strijelci za Farmaceute bili su 19-godišnji Bruno Goda u 33., i najbolji klupski strijelac Mirko Ivanovski u 82. minuti.

Loše prvo poluvrijeme, na jednako lošem travnjaku (koji ipak nikako ne može biti opravdanje za ovakvu izvedbu obiju momčadi) obilježile su po jedna velika prilika sa svake strane i jednako velika greška drugog pomoćnika Đuraka koji je neobjašnjivo propustio podignuti zastavicu u 33. minuti susreta.

Prvu pravu priliku na utakmici imao je Slaven, kada je u 24. minuti nakon ubačaja Brezoveca Ivanovski stigao do lopte no Čondrić je odličnom refleksnom reakcijom obranio udarac iz blizine. U 30. Toni Borevković opasno prijeti Antunu Markoviću, no vratar domaćih se, jednako kao kolega mu na drugoj strani, fantastično snašao i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

U 33. Farmaceuti stižu u rezultatsku prednost. Bruno Goda je iskoristio neopreznost pomoćnika koji nije vidio čisto zaleđe na dodavanje Ivanovskog. 19-godišnjem Godi ovo je bio prvi pogodak u seniorskom nogometu. Pogodak je proslavio emotivno, posvetivši ga prerano preminulom vršnjaku Josipu Lastavici s kojim je igrao u Graničaru iz Županje.

U drugom je dijelu Rudeš, nakon uvodno pristojnih minuta Slavena, bio dosta konkretnija momčad na travnjaku, te je praktički igrao svoju igru, odnosno ono što smo do sada većinom i gledali od posljednjeplasirane momčadi prvenstva.

Dobra igra momčadi Dinka Jeličića iznjedrila je nekoliko opasnih situacija pred vratima Markovića. Loptu u mrežu Budimir je ugurao na isteku 57. minute, no glavni sudac susreta Igor Pajač, s pristojnim je zakašnjenjem odlučio svirati prekršaj Kamenara nad domaćim golmanom. Dojam je da je Pajač ovdje ipak pogriješio jer Marković nit je prvi stigao na loptu, nit ju je kontrolirao…

Rudeš je nastavio sa svojom igrom i nizao je odlične i vrlo dobre prilike pred protivničkim vratima, prijetili su Lulić, Kamenar, Budimir, Pavić, no u jeku gostujuće ofenzive Slaven stiže do povećanja vodstva. Kitanovski je povukao po desnoj strani domaćeg napada u 82. minuti, ubacio u sredinu prema Ivanovskom ispred kojeg bolje pozicionirani Paez Cordona očajno reagira. Lopta dolazi do najboljeg strijelca Belupa koji mirno matira Čondrića za konačnih 2-0 Slavena. Deveti je ovo prvenstveni pogodak za 28-godišnjeg makedonskog napadača, te sada dijeli treće mjesto na ljestvici najboljih ligaških strijelaca zajedno s Budimirom, Gavranovićem i bivšim Hajdukovim dvojcem Erceg-Ohandza.

Poslije primljenog pogotka Rudeš jednostavno nije imao dovoljno koncentracije za ozbiljno pritisnuti i pokušati se eventualno u susret, te je Slaven mirno priveo utakmicu kraju. U konačnici osma prvenstvena pobjeda Farmaceuta kojom su stigli do 31. boda na kontu i 8 bodova zaostatka za Osijekom koji ima tri utakmice manje. Rudešu je ovo 14. poraz u sezoni i ostao na posljednjem mjestu sa 16 bodova na kontu.

U sljedećem kolu Slaven gostuje u Puli kod Istre 1961, a Rudeš će odigrati derbi začelja protiv Cibalije na stadionu u Kranjčevićevoj.

Program 25. kola nastavlja se sutra kada će na Maksimiru predstavu s početkom u 15 sati izvesti Dinamo i Lokomotiva, a u 17 sati na Poljudu se sastati Hajduk i Istra 1961.

Utakmicom između Slaven Belupa Rudeša, s početkom u 18 sati u Koprivnici, otvara se program 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Farmaceuti su u nastavak sezone ušli s vrlo dobrim rezultatima. Nakon remija protiv Intera, pobjeda nad Cibalijom i Hajdukom na Poljudu, u prošlom su kolu minimalno poraženi na Maksimiru od Dinama.

>> Prvijenac Gavranovića u dresu Dinama za minimalno slavlje nad ‘Farmaceutima’ (VIDEO)

Rudeš je s druge strane odigrao utakmicu manje od današnjeg suparnika, te u ta tri kola remizirao s Lokomotivom, slavio protiv Intera i upisao minimalan poraz na Poljudu u prošlom kolu.

Glavni sudac današnjeg okršaja je Igor Pajač iz Zeline s pomoćnicima Daliborom Conjarom iz Osijeka i Vedranom Đurakom iz Siska.

Treneri Tomislav Ivković i Dinko Jeličić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: