‘Farmaceuti’ svladali Istru u Koprivnici (VIDEO)

U drugoj utakmici drugog dana programa 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je rezultatom 3-1 (1-0) svladao Istru 1961 u Koprivnici, i time stigao do druge prvenstvene pobjede u aktualnoj sezoni. Strijelci za Ivkovićevu momčad bili su Vidović, Mendy i Bačelić Grgić, dok je za goste protivničku mrežu zatresao 19-godišnji Robert Perić Komšić.

Do vodstva Farmaceuti stižu u 8. minuti kada je Bogojević, poslije lijepe akcije i odličnog ubačaja Delića s lijeve strane napada, odigrao povratnu loptu za Miloša Vidovića koji usamljen s nekih sedam metara mirno matira Čondrića za svoj prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

29-godišnjem srpskom defanzivnom veznjaku ovo je ukupno šesti pogodak u Prvoj HNL, od čega je dva postigao u dresu bivšeg prvoligaša RNK Splita.

U 14. je minuti Jelić odlično odigrao desno za Bogojevića u prostor, 20-godišnjak se okomito sjurio prema vratima Čondrića, koji njegov pokušaj ipak uspješno brani.

Sljedeće dvije prilike za Slaven propustio je Gordana. Prvo je u 21. minuti propustio kapitalizirati odličnu povratnu loptu koju je napucao iznad protivničkih vrata, a zatim devet minuta poslije, na nekoliko metara od nečuvanih Čondrićevih vrata, nije stigao kvalitetno reagirati na ubačaj Bongonuija. Istra se u ovom periodu osjetno digla u igri, no osim nekoliko uzastopnih kornera koje su izborili, igrači Curro Torresa nisu uspjeli kreirati nijednu pravu situaciju pred vratima Antuna Markovića.

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, igra je općenito bila dosta nekonkretna i bezidejna, primarno od strane gostiju koji tijekom 45 minuta nisu uputili nijedan udarac prema vratima domaćih.

Iako je u nastavku Istra krenula nešto odlučnije i konkretnije, prvi konkretniji udarac ponovno upisuju domaćini. Bongonui je u 51. iz daljine pucao, no Čondrić s tim pokušajem nije imao ni najmanjih problema.

U 66. minuti Belupo povećava rezultatsku prednost. Prekid je iz svoje polovice izveo Puclin, dugu loptu kvalitetno je pratio Mendy (ušao u 61. umjesto Jelića) i mirno matirao Čondrića za 2-0 domaćina. Bio je to četvrti ligaški pogodak za 31-godišnjeg Francuza u dresu Farmaceuta.

Istra do smanjenja rezultatskog zaostatka stiže iz prvog udarca u okvir Markovićevih vrata. Arona Sane je fantastično petom proigrao Roberta Perića Komšića (ušao u 71. umjesto Ivančića) u prostor, a 19-godišnji napadač u 75. minuti mirno loptu šalje u suprotni kut za svoj prvijenac u HNL-u i 2-1.

U 80. je minuti Istra bila blizu izjednačenja. Grujević je ubacio lijevom nogom s desne strane gostujućeg napada, na drugoj je vratnici loptu glavom zahvatio Rodriguez, no njegov pokušaj odlazi pored suprotne vratnice. 20-godišnjem panasmskom reprezentativcu u ovoj je situaciji dosta zasmetao suigrač Mierez.

Pet minuta poslije Segado je pokušao udarcem s nekih 20 metara, no njegov pokušaj otišao je malo iznad domaćih vrata. Gostujući strateg Curro Torres u posljednjih je desetak minuta sve karte stavio u napad, a takav pristup ipak mu se osvetio. U drugoj minuti sudačke nadoknade nakon loše reakcije Grujevića Mendy spušta loptu za usamljenog Bačelića Grgića koji usamljen prima istu i šalje u suprotni kut za 3-1 Slavena i svoj drugi ovosezonski pogodak, ukupno 32. u 1.HNL. 30-godišnji Šibenčanin, koji je dres Istre nosio gotovo dvije sezone, pogodak nije slavio.

Momčad Tomislava Ivkovića tako je upisala drugu pobjedu u aktualnoj sezoni i s 12 bodova na kontu preskočila na ljestvici Hajduk, koji sutra na Poljudu dočekuje Osijek. Istra je ostala na 8 bodova i pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice.

Istra 1961 u sljedećem kolu u Puli dočekuje Dinamo, dok će Slaven u Koprivnici ugostiti Goricu. Program 10. kola HT Prve lige sutra zaključuju Rudeš i Dinamo (16:30h), te Hajduk i Osijek (19h).

U 19 sati na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje susret desetog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Slaven Belupo i Istra 1961.

U prvom krugu prvenstva njihova međusobna utakmica koja je odigrana na Aldo Drosini je završila bez pobjednika, bilo je 2:2.

Tomislav Ivković i Curro Torres na teren su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: