‘Farmaceuti’ pogotkom Krstanovića iz kaznenog udarca svladali Osijek u Koprivnici (VIDEO)

Arhiva

U pretposljednjoj utakmici programa 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je rezultatom 1-0 (1-0) svladao Osijek u Koprivnici.

Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je 36-godišnji Ivan Krstanović iz kaznenog udarca u 24. minuti.

Prvu spomena vrijednu situaciju na utakmici bilježimo u 8. minuti kada je Gabrijel Boban pucao s ruba šesnaesterca, no Filipović nije imao ni najmanjih problema u intervenciji.

Domaći prvi put prijete u 19. minuti kada je Bongongui ubacio s desne strane napada, a Delić iz voleja poslao loptu malo pokraj lijeve vratnice Maleničinih vrata.

U 22. Čanađija se nakon dodavanja Krstanovića našao u dobroj situaciji u šesnaestercu gostiju, no njegov udarac također je neprecizan.

Minutu poslije kazneni udarac za Farmaceute. Nakon ubačaja s lijeve strane domaćeg napada u kaznenom prostoru su u kontaktu bili Lončar i Krstanović, a glavni sudac Matoc pokazao je na bijelu točku i pokazao žuti karton 21-godišnjem Lončaru. Siguran izvođač za Belupo bio je Ivan Krstanović kojem je to bio 13. ligaški pogodak u sezoni.

Puno bolje izdanje Sertićeve momčadi nastavilo se prilikom u 27. minuti kada je udarac Šarlije glavom sa šest metara Malenica obranio na gol-crti.

Posljednju dobru situaciju u prvom dijelu imali su Bijelo-Plavi kada je Lončar nakon ubačaja Škorića s desne strane gostujućeg napada glavom loptu proslijedio malo pored vratnice Filipovićevih vrata.

Prvi u dosta mirnijem nastavku prijete gosti. Marić je pobjegao domaćoj obrani i odlično odigrao za Bobana, čiji udarac s nekih deset metara pogađa vratnicu.

U 74. minuti glavni sudac Matoc nije priznao pogodak Osijeka zbog navodnog starta Ejupija nad Međimorcem. Ubacio je Talys s lijeve strane gostujućeg napada, a u petercu je najviši u skoku bio Ejupi i glavom loptu pospremio u mrežu, no Međimorec je njihov kontakt (koji je postojao) naglasio vrlo uvjerljivim padom i Matoc u istom trenutku svira prekršaj u napadu.

Minutu poslije prvi put ozbiljnije u nastavku prijeti Slaven, no udarac Mateusa Lime odlazi pored vratnice.

Uspješno su Farmaceuti smirili utakmicu tako da posljednju spomena vrijednu situaciju bilježimo u 86. minuti kada se nakon lijepe akcije u čistoj situaciji na deset metara našao Čanađija, no njegov snažan i neprecizan udarac Malenica vrlo dobrom reakcijom brani.

Do kraja susreta (5 minuta sudačke nadoknade) nijedna momčad nije ozbiljno zaprijetila vratarima i tako Slaven stiže do šeste ligaške pobjede u sezoni.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Osijek u Zagreb kod Lokomotive.

Od 16:30 u Koprivnici počinje susret 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Slaven Belupo dočekuje Osijek.

U prvom ovosezonskom susretu odigranom na stadionu Ivan Kušek Apaš slavili su Bijelo-plavi rezultatom 0:2 dok su oba duela na Gradskom vrtu završila bez pobjednika, oba puta je bilo 1:1.

Kod domaćina problema s ozljedama imaju Bačelić-Grgić, Karamarko i Bogojević, a kod gostiju zbog kartona nema Gutija dok su Kleinheisler, Bočkaj i Dugandžić ozlijeđeni.