‘Farmaceuti’ konačno upisali pobjedu; Budimir ponovno strijelac (VIDEO)

Grafika: Twitter/Nk Rudeš‏

U prvom susretu 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je na stadionu u Kranjčevićevoj rezultatom 1-2 svladao Rudeš.

Nezanimljivo prvo poluvrijeme, u kojem nismo vidjeli ništa konkretnog pred vratima obiju momčadi, autogolom je prekinuo Mesarić.

Uputio je Nikola Katić u 41. minuti udarac/ubačaj u šesnaesterac domaćih, lopta pogađa Leonarda Mesarića te se odbija iza leđa vratara Čondića, koji nije stigao bolje reagirati.

U drugom dijelu obrnuto. Sve zanimljivo dogodilo se u prvom dijelu nastavka susreta. Rudeš je evidentno odlučnije izašao na travnjak, a taj pristup se momčadi Inakija Alonsa isplatio već u 47. minuti.

Lijepo se Rudeš otvorio nakon osvojene lopte na centru, Kamenar brzom loptom pronalazi Entrenu na lijevoj strani, koji lijepo ubacuje za Budimira. Najbolji strijelac Rudeša odlično se ubacio ispred svog čuvara i spremio loptu u mrežu za 1-1. Sedmi je ovo pogodak iz devet odigranih utakmica za Marija Budimira, koji do sada nije zabio samo Istri i Lokomotivi, a današnjim je pogotkom ujedno i preuzeo treće mjesto na ljestvici najboljih strijelaca lige.

Samo šest minuta poslije Farmaceuti stižu do vodstva. Ponovno je pogodak bio splet sretnih/spretnih okolnosti, a sve je baš kao i kod prvog pogotka zakuhao Nikola Katić još jednim dalekometnim pokušajem. Ovaj put je potegao s nekih tridesetak metara, lopta se odbila od Vuce i sletjela na nogu Ivanovskom, koji je sjajno ispratio događanja te spretno loptu proslijedio u mrežu za, pokazat će se, konačnih 1-2.

Do kraja susreta je Rudeš imao dvije ozbiljnije situacije pred vratima gostiju, no za razliku od današnjeg suparnika, nedostajalo im je malo spretnosti i sreće.

Slaven je tako upisao prvu pobjedu nakon 12 utakmica bez pobjede, te prvu pod vodstvom novog trenera Tomislava Ivkovića.

U sljedećem kolu Rudeš dočekuje lidera prvenstva Dinamo, dok će Farmaceutima u Koprivnicu (ako pronađu do tada novog vlasnika) stići Istra.

Program 16. kola nastavlja se sutra, kada se prvo u 15 sati u slavonskom derbiju sastaju Osijek i Cibalia, a u 18 sati aktualni prvak Rijeka na Rujevici dočekuje zaprešićki Inter.

>> Ultrasi bojkotiraju Slavonski derbi

Hrvatski Telekom Prva liga nastavlja se današnjim okršajem RudešaSlaven Belupa, koji će s početkom u 18 sati otvoriti program 16. prvenstvenog kola.

Farmaceutima poraz u ovom susretu jednostavno nije opcija, ukoliko se to dogodi Rudeš će se bodovno izjednačiti na ljestvici s koprivničkim prvoligašem.

Vođen novim trenerom Tomislavom Ivkovićem, koji je klupu preuzeo od novog trenera Hajduka Željka Kopića, Slaven je u prošlom kolu upisao minimalan (0-1) domaći poraz od lidera prvenstva Dinama.

Rudeš s druge strane u susret ulazi nakon velikih ostvarenja. Prvo su u Kupu izbacili Slaven Belupo, što je glavom platio spomenuti Kopić, da bi nakon toga u posljednjem kolu HT Prve lige senzacionalno slavili na Poljudu, te tako osim još jednog velikog ostvarenja, glave došli još jednom HNL strategu – Joanu Carrillu.

Pravdu će na susretu dijeliti Marko Matoc iz Zagreba, s pomoćnicima Daliborom ConjaromGoranom Patakijem.

Treneri Inaki AlonsoTomislav Ivković na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: