‘Farmaceuti’ golovima Krstanovića i Puclina svladali Goricu u Koprivnici (VIDEO)

U drugom susretu programa 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, pred 783 gledatelja na svom Ivan Kušek Apaš stadionu, rezultatom 2-0 (2-0) svladao Goricu i tako stigao do treće ligaške pobjede u sezoni. Strijelci za Sertićevu momčad bili su Krstanović i Puclin.

Spomena je vrijedno svakako da su gosti susret igrali bez kartoniranih prvotimaca Farouka Miye i Giorgija Mtchedlishvilija.

Farmaceuti su puno bolje otvorili susret i već u uvodnim minutama bili izrazito, izrazito dominantnija momčad na travnjaku.

Takav pristup isplatio im se već u 3. minuti. Bačelić Grgić je ubacio iz kornera, Krstanović natrčava i nečuvan posprema loptu glavom u suprotni donji kut za 1-0 Slavena. 36-godišnjem napadaču ovo je bio 8. ligaški pogodak u aktualnoj sezoni (drugi u dresu Belupa), 83. ligaški ukupno.

Malo je Gorica živnula nakon pogotka, no Slaven je to brzo okrenuo te ponovno uspostavio dominaciju na travnjaku i počeo nizati dobre situacije pred vratima Kahline.

Nakon odlične akcije kojom su probili desnu stranu gostujuće obrane na asistenciju Luke Menala David Puclin izlazi sam na Kahlinu i mirno ga matira za 2-0 u 13. minuti. 26-godišnjem Puclinu ovo je bio prvi pogodak u dresu Farmaceuta čije boje brani od siječnja prošle godine.

U 23. minuti je Menalo fantastično probio desnu stranu gostujuće obrane
(po kojoj je uvodno izluđivao Muhammeda Musu) i odigrao kvalitetnu povratnu za Krstanovića koji s nekih 7 metara očajno reagira i šalje loptu pored okvira vrata.

U 30. minuti Menalo nakon još jedne dobre akcije domaćih ostaje na šutu po sredini ruba šesnaesterca, odlično iz voleja pogađa no Kahlina brani i odbija u korner loptu koja je išla pod prećku.

U 35. se Kahlina istaknuo s dvije odlične obrane. Prvo je sačuvao mrežu od Menalovog pokušaja nakon dodavanja Čanađije, u nastavku lopta dolazi do Krstanovića no i njegov snažan udarac uspijeva odličnom reakcijom obraniti gostujući vratar.

Do kraja poluvremena (jedna minuta sudačke nadoknade) Slaven se malo povukao i Gorica je to iskoristila u vidu češće i brojčanije prisutnosti na protivničkoj polovici, ali iz takvog odnosa snaga Jakirovićeva momčad nije ozbiljno testirala današnje raspoloženje domaćeg vratara Filipovića.

Na poluvremenu Jakirović radi dvije izmjene, Ronaldo Deaconu i Martin Šroler zamijenili su Dvornekovića i Maloču.

U 57. minuti prva zamjena u redovima Slavena, igru napušta Ivan Krstanović, a umjesto njega ulazi Matej Jelić.

U 69. minuti Kristijan Lovrić iz slobodnog udarca s nekih 20 metara pogađa gredu okvira Filipovićevih vrata.

U 74. minuti izmjena u redovima Belupa, igru napušta Menalo umjesto kojeg ulazi 19-godišnji Mihael Mladen. Dvije minute poslije Ndiaye ulazi umjesto Lovrića u redovima gostiju.

Pet minuta poslije odlična situacija za domaće. Bačelić Grgić ubacuje iz prekida, Vidović puca glavom s četiri metra no Kahlina brani, u nastavku ponovno lopta stiže do Vidovića koji ne reagira dobro te i taj pokušaj gostujući vratar brani i odbija u korner.

U 84. minuti Bebek dosuđuje kazneni udarac za Slaven Belupo. Čanađija je ubacio s desne strane domaćeg napada, Jelić primio loptu na nekih 8 metara, Musa je s njim u duelu, Jelić pada i Bebeku je to dovoljno za pokazivanje na bijelu točku. Kazneni udarac loše je izveo Bačelić Grgić te Kahlina taj pokušaj sigurno brani.

Dvije minute nakon ovog događaja Puclin je napustio igru, a na travnjak izašao Karlo Plantak.

U 89. minuti Šroler je s nekoliko dobrih driblinga lijepo izbacio čuvare i s nekih 17 metara uputio precizan prizemni udarac, no Filipović je spreman i mirno brani.

U 94. minuti Zwolinski je uputio snažan udarac s desne strane napada, Filipović brani i odbija, lopta stiže do Deaconua na drugoj strani, 21-godišnji Rumunj lijepim udarcem pogađa mrežu. Gosti slave pogodak, no nakon nekoliko trenutaka i konzultacija s drugim pomoćnim sucem Mirom Grgićem iz Osijeka Bebek odlučuje ne priznati pogodak zbog zaleđa. Razlog tome je pozicija u kojoj se nalazio Šroler, koji loptu upućenu od Deaconua nije dirao, no Grgić je očito smatrao da je ometao vratara i samu igru.

Bilo je to i posljednje što smo vidjeli u Koprivnici, u susretu u kojem je Slaven tako dominantnim nastupom upisao tek treću prvenstvenu pobjedu, ujedno i treću domaću. Do sada su Farmaceuti slavili samo nad Istrom i zaprešićkim Interom.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje kod Dinama na Maksimiru, dok će Gorica biti domaćin zaprešićkom Interu.

Od 15 sati na gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici počinje susret 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Slaven Belupo i Gorica.

Prvi međusobni ovosezonski sraz ove dvije momčadi završio je bez pobjednika (3:3), a potom je Gorica upisala pobjedu u Koprivnici pogotkom Atiemwena.

Ivan Sertić i Sergej Jakirović su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: