‘Farmaceuti’ golovima Jelića i Nowaka svladali brojčano inferioran Rudeš (VIDEO)

Twitter/NK Slaven Belupo

U prvoj utakmici programa 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je, pred 633 gledatelja, rezultatom 2-1 (2-1) svladao Rudeš i tako stigao do četvrte ligaške pobjede u sezoni.

Gosti su od 14. minute zbog isključenja Vuce igrali s igračem manje, a strijelci su na utakmici bili Jelić i Nowak za domaće, dok je za goste mrežu zatresao Lisakovich.

U 6. minuti prva prijetnja na utakmici. Jelić je udarcem s nekih 15 metara pogodio vratnicu, a isti igrač minutu poslije ponovno prijeti gostujućem vrataru Baniću, ovaj put je na ubačaj Karamarka s desne strane pucao glavom, no pokušaj odlazi ravno u Banića.

U 14. minuti Rudeš ostaje s igračem manje. Kapetan gostiju Vilibald Vuco dobio je izravan crveni karton zbog povlačenja s leđa Jelića, koji mu je kao ‘posljednjem čovjeku obrane’ bježao u jedan na jedan situaciju s Banićem. Slobodni udarac sa 17 metara izveo je Delić i pogodio gredu.

Do vodstva Slaven stiže nakon akcije u 17. minuti, Menalo je iz sredine odigrao za Delića koji s lijeve strane ubacuje u peterac za Jelića, a 28-godišnjak bez problema posprema loptu u mrežu za 1-0 Farmaceuta i svoj peti ligaški pogodak u sezoni.

U 20. minuti nova velika prilika za domaće. Krstanović nije bio precizan glavom nakon ubačaja Puclina s desne strane, lopta odlazi malo pored vratnice.

Rudeš do izjednačenja stiže u 27. minuti. Povukao je Juranović i s desne strane utrčao u sredinu te lijepim dodavanjem u prostor proigrao Vitalija Lisakovicha koji mirno zaobilazi Filipovića i iskosa s desne strane kvalitetno plasira loptu u suprotni kut za svoj drugi pogodak u petom nastupu za Rudeš.

Do drugog vodstva na susretu Belupo stiže HNL prvijencem Krystiana Nowaka. Korner su gosti kratko odbili, Puclin ubacuje s desne strane, a najviši u skoku je 24-godišnji Poljak koji s vrha peterca glavom plasira loptu u mrežu za 2-1 domaćina u 37. minuti utakmice.

Na poluvremenu je kod Rudeša u svlačionici ostao Franko Kovačević umjesto kojeg je ušao Gordan Barić.

Prvu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 58. minuti nakon lijepe akcije domaćih koju je udarcem završio Krstanović, no lopta od bloka odlazi pored vrata u korner iz kojeg Belupo nije ugorzio goste.

U 66. druga izmjena u redovima gostiju, umjesto Joao Ericka ušao je Luka Pasariček.

Prvu izmjenu Sertić radi u 72. minuti kada je umjesto strijelca Jelića u igru ušao Mateus Lima, a minutu poslije Goda mijenja Delića.

Veliku priliku za pogodak Farmaceuti su imali u 77. minuti kada je Krstanović kvalitetnim dodavanjem izbacio Menala u prostor i jedan na jedan situaciju s Banićem, no 22-godišnjak se umjesto na udarac odlučio na neuspješan pokušaj dodavanja prema Limi koji je utrčavao na drugu vratnicu.

U istoj minuti gosti rade posljednju izmjenu, u igru ulazi Mrkonjić umjesto strijelaca Lisakovicha.

Doležal umjesto Menala u 83. minuti bila je posljednja izmjena u redovima Slaven Belupa.

U trećoj minuti sudačke nadoknade gosti su tražili kazneni udarac zbog navodnog Šarlijinog igranja rukom nakon udarca Dina Halilovića, no sve što su od Matoca uspjeli isposlovati je žuti karton za Mrkonjića zbog prigovora.

Koprivnički prvoligaš tako je stigao do četvrte ligaške pobjede u sezoni, te je barem do subotnjeg okršaja Dinama i Intera zauzeo 7. mjesto HT Prve lige s bodom više od zaprešićkog prvoligaša.

Slaven Belupo u sljedećem kolu gostuje na Rujevici kod Rijeke, dok će Rudeš biti domaćin Istri 1961.

Program 26. kola nastavlja se sutra utakmicama Osijeka i Gorice u Gradskom vrtu (16:30h) te Lokomotive i Rijeke u Kranjčevićevoj (19h).

Nakon pauze zbog reprezentativnih obaveza nastavlja se natjecanje u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Program 26. kola otvaraju Slaven Belupo i Rudeš s početkom u 18 sati u Koprivnici.

Farmaceutima je današnji susret veoma važan jer jedanaest kola prije kraja imaju samo pet bodova prednosti pred Istrom koja se nalazi na mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u prvoligaškom društvu.

Za današnju utakmicu trener domaćih ne može računati na Zirduma Bačelića Grgića i Ivana Dolčeka, koji je tijekom pauze bio s U19 reprezentacijom.

Pobjedom bi Sertićeva momčad barem kratkoročno stigla do boda prednosti pred sedmoplasiranim Interom, koji u ovom kolu gostuje kod lidera prvenstva Dinama. Istra pak u ovom kolu na svom stadionu u Puli dočekuje Hajduk.

Današnjeg suparnika Rudeš, Farmaceuti u dva ovosezonska međusobna okršaja nisu uspjeli svladati. Susret 8. kola odigran u Koprivnici okončan je 1-1 remijem, a identičnim rezultatom završena je utakmica 17. kola odigrana u Kranjčevićevoj.

Glavni sudac današnjeg susreta na stadionu Ivan Kušek Apaš je Marko Matoc iz Zaprešića, a pomoćnici će mu biti Mario Pepur iz Splita i Alen Jakšić iz Solina.

Treneri Ivica Sertić i Tomislav Ivković na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: