‘Farmaceuti’ do pobjede zahvaljujući tragikomičnom autogolu Cibalije (VIDEO)

U posljednjem susretu današnjeg programa 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo je u Koprivnici rezultatom 2-1 svladao Cibaliju.

Prilično siromašan susret obilježila je jalova inicijativa Farmaceuta tijekom gotovo cijelog susreta, dok je vinkovački prvoligaš tek u posljednjih dvadesetak minuta počeo, poglavito preko raspoloženog Tomislava Štrkalja, opasnije prijetiti domaćinu.

U vodstvo je momčad Željka Kopića stigla u 48. minuti utakmice nakon lijepe akcije Pejića, Trebotića i Ivanovskog. Makedonski napadač u konačnici je lijepo prebacio vratara Brkića za 1-0 Slaven Belupa.

Spomenuto raspoloženi Štrkalj najzaslužniji je za izjednačenje gostiju. Nakon što ga je Marković zaustavio u ‘1 na 1’ izlasku, u nastavku ga akcije ruši Božo Musa. Matoc pokazuje na bijelu točku te Musu nagrađuje žutim kartonom, a kazneni udarac u 70. minuti realizira Marko Pervan.

Osam minuta poslije tragikomičnim autogolom riješeno je pitanje pobjednika. Nikola Katić je s desne strane ubacio jednu loptu na nekih šest metara od vrata Brkića koji je pri pokušaju boksanja lopte pogodio u glavu Špiru Peričića, te lopta završava u mreži za konačnih Slaven Belupo – Cibalia 2-1.

Ovim slavljem Slaven je nanizao tri pobjede, te stigao do 9 osvojenih bodova, koliko ima i vodeća Rijeka, dok je momčadi Mladena Bartolovića ovo četvrti poraz u četiri odigrana kola. U idućem kolu Farmaceuti putuju u Split na noge Hajduku, dok će Cibalia u Vinkovcima dočekati Rudeš.

4. kolo Hrvatski Telekom Prve lige nastavlja se derbi susretom Dinama i Hajduka sutra u Maksimiru (19h), te zaključuje okršajem Osijeka i Rijeke u ponedjeljak u Gradskom vrtu (21h).

Od 21 sat u Koprivnici počinje susret četvrtog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Slaven Belupo i Cibalia.

Farmaceuti su nakon poraza od Rijeke golovima Ivanovskog upisali minimalne pobjede nad Lokomotivom i Inter-Zaprešićom dok je Cibalia jedina momčad koja je nakon tri kola bez boda nakon poraza od Inter-Zaprešića, Dinama i Hajduka.