Fantastični Budimir petim prvenstvenim pogotkom osigurao bod Rudešu (VIDEO)

U pretposljednjem susretu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige RudešCibalia odigrali su neriješenih 1-1 na stadionu u Kranjčevićevoj.

S obzirom na to da je svakoj momčadi, igrom i stvorenim prilikama, pripalo po jedno poluvrijeme – rezultat je u konačnici realan.

Momčad Mladena Bartolovića bolja je bila u prvih 45 minuta, što je i kapitalizirala pogotkom u 37. minuti. Rubić je oduzeo jednu loptu na centru terena, izvukao se na lijevu stranu Cibalijinog napada, te odličnom dugom loptom na drugoj vratnici pronašao Tomislava Štrkalja, koji bježi uspavanom Markusu Paviću i postiže svoj drugi prvenstveni pogodak za 1-0 vinkovačkog prvoligaša.

Imali su gosti još nekoliko vrlo dobrih i konkretnih prilika za postizanje pogotka i povećanje vodstva, a najbliže pogotku bili su u 40. minuti, kada je domaći vratar Čondrić odlično obranio pokušaj Dabre.

Domaćini su u prvom dijelu imali dvije spomena vrijedne prilike, no Svraka u 28., i Budimir u 44. minuti, nisu bili dovoljno precizni iz vrlo dobrih prilika.

U nastavku, u potpunosti druga slika. Gostujući igrači su od početka drugog dijela utakmice ušli prilično neambiciozni prema naprijed, što je momčad Inakija Alonsa iskoristila, te se s odmakom vremena sve više dizala igrom, a i konkretnošću pred vratima Šubarića.

Gotovo poptunu dominaciju u drugom dijelu Rudeš uspijeva kapitalizirati petim prvenstvenim pogotokom Marija Budimira, koji se u 74. minuti fantastično snašao nakon očajnog ispucavanja Zgrablića.

Sedma utakmica za 31-godišnjeg Budimira u 1. HNL, i peti pogodak. Nastavi li ‘dijete Hajduka’ trpati ovim tempom, definitivno bi mogao konkurirati za najboljeg strijelca HT Prve lige.

Ovim rezultatom Cibalia je upisala prvi ovosezonski remi, te propustila priliku preskočiti Slaven Belupo na 7. mjestu prvenstvene ljestvice. Rudeš je ovo pak, nakon tri uzastopna prvenstvena poraza, peti ovosezonski remi, te je u 14 odigranih kola upisao 8 bodova.

U idućem kolu Rudeš ide u Split, gdje će na Poljudu odmjeriti snage protiv Hajduka, dok Cibalia u Vinkovcima dočekuje Istru, koja će sutrašnjim ogledom u Zaprešiću protiv Intera zaključiti 14. kolo HT Prve lige.

Posljednji susret drugog dana programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključiti će susretom u Zagrebu (19h) RudešCibalia.

Domaćini su nakon prve prvoligaške pobjede u povijesti, kada su slavili nad Istrom (1-0) u 9. kolu, te remija s Osijekom (1-1) kolo poslije, upisali tri uzastopna prvenstvena poraza (Rijeka, Lokomotiva, Inter). Lošu rezultatsku formu blago rečeno su ublažili izbacivanjem Slaven Belupa iz kupa, kada su u produžecima slavili s 2-0, golovima Turčina i Enterne, te se ohrabreni tim ostvarenjem nadaju dobrom rezultatu u današnjem susretu.

Gosti s druge strane u današnji okršaj ulaze nakon izbacivanja Varaždina iz kup natjecanja (1-2), te pobjede u prošlom kolu, upravo nad Slaven Belupom. Bila im je to prva prvenstvena pobjeda nakon niza od pet utakmica u kojima su upisali poraze, kojima su prethodile tri uzastopne pobjede.

U borbu za važne bodove, u daljnjem raspletu donjeg dijela ljestvice, treneri Inaki AlonsoMladen Bartolović odlučili su se poslati sljedeće igrače: