Dva pogotka Budimira u senzacionalnoj pobjedi Rudeša nad Rijekom (VIDEO)

U nevjerojatno učinkovitoj utakmici Rudeš je u susretu 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 4-2 (2-1) upisao senzacionalnu pobjedu nad aktualnim pravkom države Rijekom.

Iako ni jedna ni druga momčad u prvom dijelu nisu stvorile pretjerano prilika, pogodaka nije nedostajalo.

U vodstvo Rudeš stiže već u 2. minuti utakmice. Loptu je ubacio Karlo Lulić, nečuvan je ostao Toni Boreković, koji glavom postiže svoj prvijenac za 1-0 Rudeša.

Fantastično otvaranje Rudeša nastavlja se pogotkom Karla Kamenara u 4. minuti. Budimir je primio jednu dugu loptu, lijepo ubacio u šesnaesterac gostiju, lopta prelijeće sve i dolazi do Kamenara koji maestralno valja obranu Rijeke i lijepim udarcem šalje loptu u mrežu za 2-0 Rudeša. Četvrti je ovo prvenstveni pogodak bio u prvenstvu za Kamenara.

Rijeka je do smanjenja zaostatka mogla stići u 24. minuti, no najbolji strijelac lige Heber, nije bio dovoljno koncentriran u gol prilici za svoju momčad.

U 30. minuti Matjaž Kek radi prvu izmjenu na utakmici, u igru umjesto Leovca ušao je Puljić.

Do smanjenja zaostatka aktualni prvak države stiže u 33. minuti. Capan se zabio u sredinu domaće obrane, lopta se odbija do Acostyja koji ubacuje natrag u sredinu, Heber sve prati i lijepo petom postiže svoj šesnaesti pogodak u prvenstvu za 2-1. Treba naglasiti da je ovdje prvi pomoćnik Dalibor Conjar prvo označio zaleđe, no nakon nekoliko trenutaka rasprave glavni sudac Dario Bel priznao je pogodak gostiju, iako je Capan evidentno bio u zaleđu i utjecao na igru.

Drugi dio počeo je ponovno fantastično za Rudeš. Segado je napucao jednu izbijenu loptu, odlično ju je na kraju primio Budimir, te mirno matirao Slugu za 3-1 Rudeša u 49. minuti utakmice. Dvanaesti je to bio pogodak za Marija Budimira u prvenstvu.

U 59. minuti strateg domaćih Aira radi prvu izmjenu, u igru umjesto kartoniranog Segada ušao je Domagoj Muić.

Iznimna učinkovitost na današnjoj utakmici nastavila se pogotkom Domagoja Pavičića u 60. minuti. Četvrti pogodak Pavičića u ovoj sezoni za 3-2.

Drugu izmjenu u redovima svoje momčadi Kek je napravio u 63. minuti kada je umjesto Čolaka u igru poslao Gorgona, no umjesto očekivanog pritiska Rijeke i eventualno rezultatskog izjednačenja, Rudeš ponovno povisuje prednost.

Budimir je pobjegao obrani Rijeke, Escoval ga povlači no najbolji strijelac Rudeša ostaje na nogama i upućuje udarac kojeg brani Sluga. Do odbijene lopte prvi dolazi Budimir, Župarić ga s leđa odgurava, Budimir efektno pada i glavni sudac Bel pokazuje na bijelu točku. Dojam je da je Budimir ovdje baš izborio kazneni udarac, no to su one situacije u kojima će se sudački eksperti složiti da se ne glavnom sucu ne može prigovoriti…

Uslijedili su prigovori sucu od strane gostujućih igrača, što je drugim žutim kartonom u konačnici platio ŽuparićMarija Budimira poduže čekanje na izvođenje kaznenog udarca nije smelo, te je u 66. minuti postigao svoj 13. pogodak u prvenstvu i donio 4-2 za Rudeš. 32-godišnji napadač tako se na ljestvici strijelaca izjednačio sa Soudanijem.

U 87. minuti Markus Pavić zbog starta nad Gorgonom zarađuje drugi žuti karton, te se susret nastavlja s po deset igrača na travnjaku u svakoj momčadi.

Do kraja susreta nije bilo velikih prilika ni s jedne strane, Rijeka s igračem manje gotovo do pred kraj susreta nije uspjela ozbiljno ugroziti Josipa Čondrića, te Rudeš, nakon slavlja protiv Hajduka na Poljudu, apsolutno zasluženo stiže do još jedne senzacionalne pobjede. Prvi je ovo put u aktualnoj sezoni da je Rijeka primila četiri pogotka, te ujedno i prvi put da je Rudeš isti broj pogodaka i postigao u prvoligaškom društvu.

Momčad Manuela Aire tako je upisala šestu pobjedu u ovoj sezoni i sada je na 26 osvojenih bodova, zahvaljujući čemu je preskočila Istru, te drži 8. mjesto prvenstvene ljestvice.

U sljedećem kolu Rudeš će igrati s Lokomotivom kao domaćin na zajedničkom stadionu, dok će Rijeka na gostovanje u Pulu kod Istre.

Posljednji susret današnjeg programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, gdje će posljednjeplasirani Rudeš dočekati aktualnog prvaka države Rijeku.

Nastavak sezone Rudešu je konačno donio malo unosniju berbu bodova, tako je klub kojem je ovo premijerni nastup u prvoj ligi u osam odigranih utakmica upisao tri pobjede (Inter 2-0, Istra 2-1, Osijek 1-0), dva remija (Lokomotiva 2-2, Cibalia 1-1) i tri poraza, jedan od Belupa u Koprivnici (2-0), te na gostovanjima kod Hajduka (1-0) i Dinama (2-0).

Vrlo dobra izdanja Rudeša rezultirala su tako pobjedama u posljednja dva kola, a poglavito osokoljeni pobjedom nad Osijekom domaćini najavljuju ozbiljnu borbu za bodove i danas. Protiv Rijeke Rudeš ima katastrofalan skor, u tri odigrane utakmice upisali su tri teška poraza, uz gol razliku 12:2.

Aktualni prvak je pak u nastavku sezone popravio dojam iz prvog dijela, kada je opterećen nastupima u Europi izgledao dosta ranjivo. Osam ligaških utakmica, samo jedan poraz (Osijek 2-1) i jedan remi (Hajduk 1-1), te šest pobjeda u kojima je momčad Matjaža Keka postigla čak 22 pogotka, primila četiri.

Suci današnjeg susreta su iz Osijeka, u ulozi glavnog suca je Dario Bel, prvi pomoćnik je Dalibor Conjar, drugi Dejan Berger, a četvrti sudac je Bruno Marić iz Daruvara.

Treneri José Manuel Aira i Matjaž Kek na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: