DOIGRAVANJE: Istra 1961 pobjedom u Puli osigurala ostanak u Prvoj HNL (VIDEO)

U uzvratnoj utakmici doigravanja za popunu Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je, pred 5 568 gledatelja na Aldo Drosini u Puli, rezultatom 2-0 (1-0) svladala Šibenik i tako s ukupnih 3-1 osigurala nastup u 29. izdanju Prve HNL.

Strijelci za Cvitanovićevu momčad bili su Fuentes i Ivančić.

Prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u 7. minuti kada je Pecolaj ubacio s desne strane gostujućeg napada, a na suprotnoj strani glavom loptu u okvir uputio 17-godišnji Marko Bulat, Čondrić nespretnom reakcijom odbija u korner iz kojeg Šibenik nije ništa kreirao.

Istra je prvi udarac prema Labrovićevim vratima uputila u 10. minuti kada je Fuentes pucao iznad okvira s nekih 15 metara.

Zeleno-Žuti do rezultatske prednosti stižu u 22. minuti kada je Fuentes pobjegao obrani gostiju, a lopta se nakon njegovog udarca odbila od Karla Bilića i završila u mreži za 1-0 Istre. 22-godišnji Španjolac strijelac je bio i u prvoj utakmici doigravanja.

U 38. minuti udarac Stefana Lončara brani Nediljko Labrović.

Kendeš je u 43. probio lijevu stranu domaće obrane i ubacio prizemno za Kukeca čiji slab udarac s nekih 8 metara ide ravno u Čondrića.

Dvije minute poslije Fuentes je najviši u skoku te na ubačaj s desne strane upućuje udarac glavom sa 17 metara i tjera Labrovića na vrlo dobru reakciju i obranu.

U drugoj minuti nastavka Labrović je bio prisiljen odbiti loptu u korner za domaće nakon što je Iglesias probio lijevu stranu gostujuće obrane, a njegov ubačaj se od Ampema odbio u okvir vrata.

U 49. je Cvitanović zbog ozljede Grujevića bio prisiljen napraviti zamjenu, ušao je Martin Franić.

Ubrzao je Šibenik igru u drugom dijelu, zaigrao nešto okomitije i otvorenije, s više rizika, no takav pristup Istra je nerijetko iskorištavala za opasne izlaske u kontre i polukontre.

U 59. minuti velika prilika za Šibenik. Odlično su gosti izašli u kontru, Kukec je proigrao Ampema u prostor, no lopta nakon njegovog udaraca s nekih 10 metara pogađa vratnicu.

Dvije minute poslije Zvonimir Blaić izlazi iz igre, ušao je Yusuf Musa.

Do povećanja rezultatske prednosti Istra stiže u 71. minuti. Pavić je ubacio s lijeve strane domaćeg napada, loptu dodiruje Musa i spušta za usamljenog Ivančića na drugoj vratnici, a 24-godišnjak mirno pogađa za 2-0 Cvitanovićeve momčadi.

U 75. Perković radi drugu promjenu, Luka Celić je ušao umjesto Roberta Pecolaja. Minutu poslije u redovima domaćih travnjak napušta strijelac dva pogotka u doigravanju – Adrian Fuentes, a u igru ulazi Robert Perić Komšić.

Posljednje promjene u momčadima obavljene su u 80. i 81. minuti, u redovima Šibenika je umjesto Vice Kendeša ušao Josip Maleš, a u redovima Istre Daniela Iglesiasa je zamijenio Octavio Paez.

U 85. minuti 19-godišnji Venecuelanac Paez iz slobodnog udarca s nekih 18 metara pogađa vratnicu.

Paez se ponovno iskazuje odličnim dodavanjem u 91. za Komšića u prostor, udarac Komšića brani Labrović i odbija u korner.

Šibenik je tako u uzvratnoj utakmici najozbiljnije prijetio samo jednom i Istra u konačnici potpuno zasluženo osigurava nastup u 2019/2020 sezoni Prve HNL.

Prvo kolo 29. izdanja elitnog domaćeg klupskog natjecanja na rasporedu je 19. srpnja (petak).

Od 19 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli počinje uzvratni susret doigravanja za popunu Hrvatski Telekom Prve lige za sezonu 2019./20. u kojem se sastaju Istra 1961 i Šibenik.

Prva utakmica koja je u petak odigrana na Šubićevcu završila je bez pobjednika. Domaćini su poveli preko Kukeca da bi izjednačenje gostima donio Fuentes.

Zeleno-žuti večeras ne mogu računati na Obenga koji ima kartone dok su ozlijeđeni Sane, Rimane i Savio. Narančasti su pak bez suspendiranog Pandže, a Antunović se nije oporavio da bi bio u kadru.

Igor Cvitanović i Borimir Perković su duel odlučili započeti sa sljedećim igračima: