Djou prvijencem osigurao slavlje Varaždina nad Dinamom i povijesnu prvu pobjedu u Prvoj HNL (VIDEO)

U utakmici devetog kola Varaždin je, pred 4 922 gledatelja, rezultatom 1-0 (0-0) svladao Dinamo i tako stigao do povijesne prve prvoligaške pobjede u klupskoj povijesti.

Junak domaćih bio je 22-godišnji Kamerunac Jessie Jensen Guera Djou koji je Zagorčevu mrežu zatresao u 61. minuti utakmice.

Bjelica je za ovaj okršaj na klupi odlučio ostaviti devet igrača koji su zaigrali od prve minute u velikom slavlju nad Atalantom u Ligi prvaka i to se, naravno, u igri Dinama pristojno osjetilo, primarno u vidu defanzivnih kretanja Plavih i općenito obrambenih reakcija gostiju.

Prvi posao za vratare bilježimo u trećoj minuti kada se Atiemwen izborio za udarac i pucao ravno u Nevistića koji upisuje prvu obranu na utakmici.

Očekivano defanzivno postavljeni Varaždin, koji je bio vrlo aktivan po osvojenoj lopti i u ovom periodu utakmice dosta kvalitetno izlazio u kontre, prvi put prijeti u 13. minuti kada je Đurasek probio lijevu stranu gostujuće obrane i uputio vrlo neprecizan udarac s nekih deset metara.

Tri minute poslije velika prilika za Dinamo. Ubačaj Pinta u posljednji je trenutak ispred Gojaka na pet metara u korner izbacio Stolnik.

U 27. minuti Plavi su tražili kazneni udarac zbog duela Gojaka i Stolnika, oba igrača završila su na travnjaku, a glavni sudac Marko Matoc odlučio je ništa ne suditi.

Varaždin je u svojim izlascima zaista lako dolazio do posljednje trećine, no nerijetko je nedostajalo kvalitetnih rješenja u obećavajućim situacijama. u 32. minuti bilježimo udarce Štefulja i Benka koji su završili u bloku. Minutu poslije Atiemwen je odlično probio desnu stranu domaće obrane i prizemno ubacio u peterac, gdje obrana domaćih ipak uspješno otklanja opasnost.

U 43. minuti je Majer pokušajem iz slobodnog udarca s nekih devetnaest metara natjerao Nevistića na vrlo dobru reakciju i odbijanje u korner iz kojeg Dinamo nije zaprijetio.

Posljednju dobru situaciju u ovom dijelu utakmice imali su domaći kada je nakon pogreške gostujućih braniča do lopte došao Lisakovich, no njegov udarac s nekih sedam metara iz okreta bio je neprecizan i odlazi daleko pored vratnice.

Dinamo u nastavku prijeti već u drugoj minuti igre, Gavranović je odlično spustio loptu za Gojaka, no njegov udarac s nekih dvanaest metara je blokiran i odbijen u korner. Minutu poslije Hajrović upućuje dalekometni duarac, no Nevistić s tim nije imao ni najmanjih problema.

U 57. Majer ubacuje iz kuta, Gojak usamljen glavom prosljeđuje loptu u okvir, no Štefulj odbija metar ispred gol crte.

Minutu poslije Nevistić odličnom reakcijom brani Ivanušecov pokušaj prebacivanja s nekih sedam metara iskosa s desne strane.

Bjeličina momčad zaista je u potpunosti dominirala nad protivnikom u nastavku utakmice, no domaći su ipak ti koji dolaze do rezultatske prednosti.

Prvo je Varaždin kreirao prvi opasan napad u nastavku kada je u 61. minuti lijepo izigrana obrana Dinama, no na povratnoj lopti Lisakovicha nije bilo nikoga od domaćih. Taj mini pritisak Perkovićevoj se momčadi isplatio u istoj minuti. Još jednom je probijena desna strana gostujuće obrane, uz dosta sreće i odbijanja od suparničkih igrača lopta dolazi do 22-godišnjeg Kamerunca Djoua, koji prelijepim driblingom izbacuje braniče i kvalitetnim udarcem s dvanaest metara matira Zagorca za 1-0 Varaždina i svoj prvijenac u Prvoj HNL.

U 68. minuti vratnica Dinama! Gavranović je pogodio okvir Nevistićevih vrata.

Domaći su u 74. tražili kazneni udarac nakon duela Theophilea i Težaka, kada je potonji pao u šesnaestercu gostiju, no Matoc je i ovdje ostao tih.

U 80. minuti lopta se praktički odbila od Kulenovića u okvir domaćih vrata, no Nevistić lijepom paradom brani i taj pokušaj Plavih.

Petković je u 84. minuti odlično spustio loptu za Gojaka koji s tri metra šalje loptu visoko preko okvira. Veliki pritisak Dinama se nastavio, dvije minute poslije Gojak ubacuje iz prekida s lijeve strane, a Perić malo kasni u petercu domaćih, Nevistić boksa daleko od svojih vrata.

Theophile je u 88. ostao usamljen u napadu nakon ubačaja s desne strane gostujućeg napada, lijepo si spustio loptu i s nekih osam metara iskosa uputio snažan i neprecizan udarac pored vratnice.

U posljednjim minutama utakmice (pet minuta sudačke nadoknade) Dinamo je dva puta tražio kazneni udarac zbog situacija u šesnaestercu domaćih, no Matoc je u obje situacije ostao nijem. Kod prve definitivno opravdano, a dojam je i kod druge također.

Varaždin je tako nastavio s ‘tradicijom’ ovog kola, u kojem one momčadi koje prema prikazanom i nisu zaslužile, ipak upisuju slavlja.

Gosti su do sutrašnje obveze Intera trenutno pretposljednja momčad lige, dok je Plavima ovo bio drugi ligaški poraz u aktualnoj sezoni.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Lokomotive, dok će Varaždin biti domaćin Rijeci. Program devetog kola zaključuje se sutra utakmicama Hajduka i Intera na Poljudu (16:30) te Istre i Rijeke na Aldo Drosini (19:00).

Od 19 sati u Varaždinu u sklopu devetog kola Hrvatski Telekom Prve lige Varaždin dočekuje Dinama.

Novi prvoligaš još uvijek čeka na prvu pobjedu te se s četiri boda nalazi na posljednjem mjestu ljestvice dok su Plavi na drugom mjestu sa 16 osvojenih bodova koliko ima i vodeći Hajduk, ali i s utakmicom manje.

Domaćini su za današnji dvoboj lišeni usluga ozlijeđenog Kessea dok gosti zbog kartona ne mogu računati na Dilavera, a zbog povreda na Theophilea i Andrića.

Utakmicu će suditi Marko Matoc iz Zaprešića kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Goran Loparac (Sladojevci) i Tino Krečak (Velika Gorica). Kontrolor suđenja je Bruno Marić iz Daruvara, funkciju delegata će obavljati Davor Ivić iz Siska, a časnik za sigurnost ispred HNS-a je Vlado Dominić.

Borimir Perković i Nenad Bjelica susret su odlučili započeti sa sljedećim igračima: