Dinamo uz probleme u završetku susreta pobijedio Istru i stigao na minus dva za Rijekom (VIDEO)

U pretposljednjem susretu 34. kola MAXtv Prve lige Dinamo je slavio protiv Istre 1961 rezultatom 2-1.

Susret je započeo protestom gostujućih igrača, koji su svoje nezadovoljstvo (ne)djelima trenera Marija Tota iskazali zajedničkim okretanjem leđa.

Dinamo je goste od početka susreta pritisnuo te rani pogodak najavio udarcem Soudanija koji je u 2. minuti pogodio vratnicu.

>> Igrači Istre 1961 utakmicu započeli protestom protiv trenera Tota (VIDEO)

U 14. minuti 1-0 za Dinamo. Olmo je odigrao povratnu loptu kapetanu Antoliću koji je lijepo pogodio za vodstvo Plavih.

Istra usprkos svim potresima koji su prethodili današnjem susretu nije izgledala loše na travnjaku. Nekoliko opasnih izlazaka imali su gosti, no sljedeći do pogotka ipak dolazi Dinamo. U 27. minuti utakmice svojim 15. prvenstvenim pogotkom na 2-0 povisuje Armin Hodžić.

Istra je u nastavku izašla još hrabrije, no bez većih opasnosti po vrata domaćih – sve do pred posljednjih deset minuta susreta, kada je Dinamo zaista opasno živio. Sve je započelo premijernim pogotkom Nikole Prelčeca, koji je iz veoma teškog kuta lijepo pogodio za 2-1 u 83. minuti utakmice.

Da ne misle stati na jednom pogotku gosti su pristupom iskazivali ostatak susreta, a najbliže pogotku za izjednačenje i ‘kvarenje planova’ Dinamu, bili su u 87. minuti utakmice kada je udarac glavom Parackog bloliran u posljednji trenutak.

U konačnici je Dinamo osigurao priželjkivana tri boda, no gostima iz Pule zaista treba čestitati na prikazanom, pogotovo uzimajući u obzir sve što je prethodilo njihovom današnjem izlasku na travnjak u Maksimiru.

U 18 sati na Maksimiru počinje susret 34. kola MAXtv Prve lige u kojem će snage odmjeriti Dinamo i Istra 1961.

Plavi će pokušati doći do treće ovosezonske pobjede nad Zeleno-žutima kako bi se barem nakratko približili Rijeci na dva boda zaostatka.

Istra 1961 u Zagreb dolazi, a da još uvijek nije jasno tko će joj sjediti na klupi. Prema natpisima “puklo” je između igrača i trenera Marija Tota. Epilog svega možda saznamo upravo danas.