Dinamo uvjerljivo slavio protiv Istre i upisao prvu prvenstvenu pobjedu u sezoni (VIDEO)

Dinamo je u drugoj utakmici 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 3-0 (2-0) na Maksimiru porazio Istru 1961, i tako stigao do prve prvenstvene pobjede u sezoni 2018/2019. Strijelci za Modre bili su Gavranović (13., 47.) i Leovac (45.+1).

U uvodnih pet minuta utakmice vidjeli smo dvije dobre situacije na svakoj strani. Prvo je u 2. minuti Miljanić bio u odličnoj situaciji za Istru, no u posljednji je trenutak Dilaver uklizao pred gostujućim napadačem.

Minutu poslije Čondrić je zaplivao na jedan ubačaj, a Oršić tu situaciju (iako je bila veoma zahtijevna za konkretizaciju) nije uspio iskoristiti.

Do vodstva Dinamo stiže u 13. minuti utakmice kada je Hajrović odlično ubacio iz (upitnog) prekida, a Gavranović fantastično glavom loptu proslijedio u mrežu za 1-0 momčadi Nenada Bjelice.

U 20. minuti Olmo je fantastično proigrao Gavranovića koji je ostao sam na vrhu šesnaesterca, no njegov udarac odlično brani Čondrić i odbija u korner. U nastavku napada glavni sudac Goran Gabrilo nije priznao pogodak Gavranoviću zbog navodnog zaleđa ili prekršaja u napadu. Ostalo je, nažalost, nejasno.

25. minuta, Olmo je vrlo dobro opalio s vrha šesnaesterca, no njegov udarac odlazi nekih desetak centimetara pored vratnice protivnika.

U 40. minuti Gavranović je fantastičnim driblingom prevario obranu gostiju i našao se u odličnoj situaciji, no njegov udarac nije dovoljno precizan i odlazi malo pored Čondrićevih vrata. Četiri minute poslije Oršić je odlično proigrao Gavranovića koji je izašao jedan na jedan s Čondrićem, no njegov udarac ponovno nije išao u okvir.

Na početku jedine minute sudačke nadoknade Dinamo stiže do dva pogotka prednosti. Oršić lijepo odigrava za Leovca, koji nakon duplog pasa s Gavranovićem loptu posprema u mrežu za puno mirniji ulazak Dinama u nastavak. 29-godišnjem Leovcu ovo je bio prvijenac u trećem nastupu u dresu Dinama, prvom ligaškom.

Momčad Nenada Bjelice odigrala je, usprkos uvodnom vrlo dobrom izdanju Istre, vrlo kvalitetnih prvih 45 minuta, u kojima su Modri najviše pokazali u kreiranju situacija za napad posljednje trećine travnjaka, gdje su se svi igrači iz tog dijela terena odlično kretali i nadopunjavali, te tako stvarali dosta problema obrani Istre, u konačnici i kreirali dosta vrlo dobrih situacija za ugrožavanje Čondrićevih vrata.

Već u 47. minuti utakmice Dinamo povisuje na 3-0. Hajrović je odigrao u sredinu šesnaesterca za Gavranovića, a napadač Dinama fantastično petom prosljeđuje loptu u mrežu pored nemoćnog Čondrića.

U 61. minuti još je jednom Dinamo iz evidentno uigrane akcije nakon kornera odlično izigrao obranu gostiju, no udarac Gavranovića bio je traljav i Čondrić uspijeva obraniti taj pokušaj. Tri minute poslije udarac Kneževića je odbijen s crte.

S odmakom vremena susret je očekivano pao u vidu tempa, no i dalje je Dinamo bio taj koji je u potpunosti kontrolirao događanja na travnjaku, dok momčad Manuela Marqueza Roce nikako nije uspijevala niti pokušati ozbiljnije zaprijetiti vratima Zagoreca.

Sljedeća obaveza za Dinamo je gostovanje kod kazahstanske Astane, s kojom Modri igraju u utorak (17h), a tri dana poslije čeka ih susret 3. kola HT Prve lige sa Slaven Belupom na Maksimiru (20h). Istra će pak u sljedećem kolu gostovati kod Osijeka.

Program 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige nastavlja se sutra susretom Gorice i Slaven Belupa (17:30h).

Od 21 sat na Maksimiru počinje susret drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige između Dinama i Istre 1961. Plavi se vraćaju domaćim obvezama nakon što su u utorak remijem u Beer Shevi ukupnim rezultatom 7:2 potvrdili prolazak Hapoela i plasman u treće pretkolo Lige prvaka gdje ih čeka kazahstanska Astana.

>> Remi Dinama u Izraelu za potvrdu prolaska u treće pretkolo Lige prvaka (VIDEO)

U prvom kolu HT Prve lige momčad Nenada Bjelice je tek u sudačkoj nadoknadi zgoditkom Perića izvukla neriješeni ishod protiv Rudeša dok su Zeleno-žuti na Aldo Drosini remizirali sa Slaven Belupom (1:1).