Dinamo upisao sedmu prvenstvenu pobjedu (VIDEO)

Grafika: NK Rudeš

U posljednjem susretu 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 3-2 porazio Rudeš.

Susret na Maksimiru otvoren je poništenim pogotkom Henriqueza u 1. minuti utakmice. Do zasluženog vodstva Dinamo stiže preko istog igrača nakon sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca u 24. minuti. Iako je komentator Blažićko kod situacije u 1. minuti, uz komentar da neće žuriti sa zaključcima, gledateljima toplo preporučio da stručno mišljenje o poništenom pogotku potraže u HNTV-ovoj emisiji ponedjeljkom, u situaciji kod kaznenog udarca za Dinamo bez ustručavanja je potvrdio odluku glavnog suca utakmice Križarića.

Ubačena lopta u ruku je pogodila Pavića, koji je štitio glavu, te prilikom toga nije povećao obujam tijela. U svakom slučaju, sumnjiva situacija, za sve osim komentatora današnje utakmice, naravno. Miran realizator s bijele točke bio je Čileanac Henriquez.

Iako je Dinamo igrao prilično sporo, stvorio je nekoliko izglednih situacija za pogodak, no do kraja poluvremena momčad Marija Cvitanovića nije uspjela povećati vodstvo.

Modrima je to zato uspjelo u 59. minuti, kada je Benković na ubačaj iz kornera odlično glavom proslijedio loptu u mrežu za 2-0 Dinama. Drugi je to ovosezonski pogodak za 20-godišnjeg stopera Dinama.

I kada se očekivalo mirno privođenje posla kraju, Rudeš sve hrabrije izlazi prema naprijed. Nagrada za hrabar pristup stiže u 81. minuti, u vidu propusta pomoćnika Đuraka, kada Lulić iz nedozvoljene pozicije pogađa za 2-1.

Nada u nešto više od časnog poraza za Rudeš, trajala je svega tri minute. U 84. Soudani postiže pogodak za 3-1 i time praktički rješava pitanje pobjednika.

Konačnih 3-2 pogotkom u 88. minuti postavio je Mario Budimir.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 22 osvojena boda, dok je Rudeš ostao s tri boda na kontu. U sljedećem kolu lider prvenstva gostuje kod Intera u Zaprešiću, dok će Rudeš u Kranjčevićevoj u derbiju začelja dočekati pretposljednju Istru 1961.

U 19 sati u Maksimiru počinje posljednji susret osmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Dinamo i Rudeš.

Radi se o dvije momčadi koje se nalaze na vrhu odnosno začelju prvenstvene ljestvice. Dok Dinamo pobjedom može pobjeći Rijeci na četiri boda prednosti gosti traže prvu pobjedu u 1. HNL.