Dinamo upisao novu pobjedu u Koprivnici (VIDEO)

Pogocima Luke Ivanušeca i Brune Petkovića Dinamo je u 20. kolu Hrvatski Telekom Prve lige slavio protiv Slaven Belupa rezultatom 2:0 (1:0). Momčad Nenada Bjelice je tako došlo do 16 pobjede u aktualnoj prvenstvenoj sezoni te uvjerljivo drži lidersku poziciju na ljestvici.

Susret su bolje otvorili u domaćini, već u 1. minuti nakon ubačaja Lime do lopte nije došao Krstanović, a sedam minuta kasnije udarac Bogojevića na pogađa okvir gola.

Dinamo je uzvratio u 11. minuti kada je Filipović brani pokušaj Kadziora iz slobodnog udarca, a na odbijenu loptu Stojanović iz teške situacije pogađa vratnicu.

U 20. minuti je opravdano, zbog zaleđa, poništen pogodak Oršića nakon ubačaja Kadziora. Već minutu kasnije ponovno je pokušao Oršić, ovaj put iz daljnine, ali odličnom intervencijom se iskazao Filipović.

Udarac je u 26. minuti okušao Bačelić-Grgić, ali golman gostiju je na visini zadatka.

Filipović se pak ponovno iskazao u 34. minuti, ovaj put je obranio udarac Gojaka kojem je asistirao Leovac.

Gosti su do gola došli u posljednjim trenucima prvog poluvremena. Petković je uposlio Ivanušeca koji se varkom oslobodio Međimoreca, a potom je snažnim udarcem zakucao loptu pod prečku.

Na početku drugog dijela, već u 48. minuti, zbog ozljede je morao izaći strijelac prvog gola Luka Ivanušec kojeg je zamijenio Lovro Majer.

Dinamo je prednost povećao u 53. minuti utakmice pogotkom Petkovića koji je iz peterca proslijedio loptu u mrežu nakon što je prethodno ubačaj Oršića odbio vratar Filipović.

U 62. minuti je dobru akciju Dinama udarcem zaključio Gojak, ali njegov pokušaj ne pogađa okvir gola.

Farmaceuti su zaprijetili u 76. minuti kada je Bogojević pronašao Krstanovića koji potom efektno puca iz okreta, ali ravno u Livakovića.

Dvije minute kasnije u posljednjoj konkretnijoj prilici na susretu je nakon prodora pucao Stojanović, ali lopta nije pronašla put do okvira gola Filipovića.

Dvadeseto kolo će se zaključiti sutra kada će snage odmjeriti Varaždin i Hajduk te Gorica i Osijek.

U drugom subotnjem susretu 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo od 17:30 na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici dočekuje vodeću momčad prvenstva Dinamo.

Plavi su u oba prethodna ovosezonska međusobna susreta upisali pobjedu. Prvo su u Koprivnici slavili rezultatom 0:3 (Petković, Atiemwen, Moro) da bi u Maksimiru bili bolji novim zgoditkom Petkovića.

Farmaceuti su proteklih tjedana igrački kadar pojačali s Kamberom (Grasshoppers), Lovrenom (Fortuna), Etoundijem, Vrljičkom (Bravo), Šegom (Hajduk), Soldom (Dinamo) i Havelkom (Varaždin) dok u svlačionici više nisu Nowak (Widzew Lodz), Martinaga (Aluminij), Šugić (Tabor Sežana), Mladen (Dubrava), Hlevnjak (Sesvete), Jajalo (Zrinjski), Puclin te Ejupi koji je zaključio igračku karijeru.

Maksimir su u aktualnom prijelaznom roku napustili Olmo (RB Leipzig), Šitum (Kayserispor), Pinto (Farmalicao), Lešković (Lokomotiva), Horkaš (Zrinjski) i Soldo (Slaven Belupo) dok se u klub s posudbe iz Lokomotive vratio Moharrami.

Službene osobe predvodi glavni sudac Mario Zebec iz Cestice, a njemu će pomagati Borut Križarić (Čakovec), Jerko Crnčić (Vrbovec) i Zdenko Lovrić (Đakovo). Za video tehnologiju su zaduženi Ivan Bebek (Rijeka) i Miro Grgić (Osijek) dok je delegat Darko Kolesarić (Osijek), a kontrolor suđenja Bruno Marić (Daruvar).