Dinamo svladao Inter Zaprešić na Maksimiru (VIDEO)

U susretu 26. kola HT Prve Lige Dinamo je na Maksimiru svladao Inter Zaprešić rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici u prvom je dijelu zabio Nikola Moro.

Dinamo je rano poveo. U 15. minuti po lijevoj strani prolazi Oršić i ubacuje loptu, vratar gostiju Matković jako loše reagira.

To koristi Nikola Moro koji iz blizine lagano posprema loptu u mrežu za 0:1.

U 28. minuti penal za Dinamo. Duel Čelikovića i Muse sudac Ivan Bebek okarakterizirao je kao kazneni udarac za ‘modre’. Izvođač je bio srpski napadač Komnen Andrić, no njegov udarac brani vratar Mladen Matković koji se na neki način iskupio za primljeni pogodak. U 41. minuti velika šansa za Inter. Rak se izborio s dva igrača domaćih, pucao, no njegov udarac brani Livaković.

Inter je dobro ušao i u drugo poluvrijeme. Igrala je momčad Samira Toplaka dobro i hrabro ali nisu uspijevali stići do poravnanja. U drugom poluvremenu nismo vidjeli previše ozbiljnih prilika. U 65. minuti u dobroj se situaciji našao Gavranović, no švicarski nogometaš bio je u zaleđu.

Dinamo je ovom pobjedom potvrdio svoju veliku bodovnu prednost ispred prvog pratitelja Rijeke, a Inter je na tablici osmi s 24 boda.

Od 16:30 u Maksimiru počinje susret 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem vodeći Dinamo dočekuje Inter-Zaprešić.

U prethodna dva međusobna ovosezonska prvenstvena susreta slavili su Plavi. U Maksimiru je bilo 5:3 dok je u Zaprešiću Dinamo pobijedio rezultatom 0:2.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Ademija, Hajrovića, Atiemwena i Leovca dok kartone imaju Majer, Gojak i Perić. Gosti su pak bez Tatomirovića i Kaluđerovića koji se oporavljaju od povreda.

Nenad Bjelica i Samir Toplak su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: