Dinamo slavio u Gradskom vrtu (VIDEO)

Screenshot: Arena

U derbi susretu 21. kola HT Prve lige Dinamo je u Gradskom vrtu slavio protiv Osijeka rezultatom 2:4 (0:2) te je tako i dalje bez poraza u aktualnom prvenstvu dok su Bijelo-plavi doživjeli prvi ovosezonski poraz u HNL u derbijima s Dinamom, Rijekom i Hajdukom.

Prvu priliku u susretu imali su domaćini, u 11. minuti, kada je Ejupi sam izbio ispred Livakovića, ali vratar Dinama brani udarac makedonskog napadača.

Plavi do pogotka dolaze u 15. minuti kada je Stojanović pronašao Soudanija koji izvrsno pogađa suprotne rašlje.

U 38. minuti Dinamo je povećao prednosti. Po desnoj strani je prošao Soudani te je pronašao Ademija kojem nije bilo teško matirati Malenicu.

U 50. minuti susreta sudac Pajač je propustio dosuditi kazneni udarac za Osijek nakon što je u 16 metara Benković startao na Mudražiju.

U 57. minuti vidjeli smo i treći zgoditak u mreži Bijelo-plavih kada je nakon solo akcije, uz malo sreće, loptu u mrežu poslao Olmo.

Jedanaest minuta kasnije drugi gol na utakmici postiže Ademi koji je bio najspretniji nakon što je udarac Gavranovića uz pomoć grede zaustavio Malenica.

Osijek do zgoditka stiže u 74. minuti kad se Grezda oslobađa Lecjaksa te pogađa s 15-ak metara.

Konačan rezultat postavljen je tri minute kasnije kada je Pušić asistirao Bobanu.

Kolo će se kompletirati sutra duelima Cibalije i Hajduka te Lokomotive i Rudeša.

Od 17 sati u Gradskom vrtu počinje derbi susret 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju trećeplasirani Osijek i lider prvenstva Dinamo.

U prethodna dva međusobna prvenstvena ovosezonska sraza nije bilo pobjednika, oba puta je završilo 1:1. U Gradskom vrtu u 3. kolu strijelci su bili Grgić za Bijelo-plave i Moro za Plave dok je u Maksimiru u 12. kolu pogodak Grezde u posljednjim trenucima utakmice anulirao Henriquez.