Dinamo slavio u debiju Nikole Jurčevića (VIDEO)

Dinamo je pod vodstvom novog trenera Nikole Jurčevića pred 514 gledatelja upisao 2-0 pobjedu nad Rudešom u susretu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige, te stigao do 18. prvenstvene pobjede. Strijelci za Modre bili su Gavranović i Olmo, a vrlo dobar dan na vratima gostiju imao je Josip Čondrić.

U prvom se poluvremenu Dinamo propisno ispromašivo, no prvu veliku priliku na susretu (pokazat će se i jedinu pravu na utakmici) imali su gosti u 5. minuti. Budimir je pobjegao domaćim braničima no njegov udarac odlazi malo pored vratnice.

Dinamo u prvih 45 minuta nije toliko dominirao posjedom koliko je konkretno i kvalitetno iskorištavao posjed i prostor u igri. Dolazili su Modri s dosta igrača u završnicu no vratar gostiju Josip Čondrić imao je nekoliko fantastičnih obrana.

Kada je izgledalo da će Rudeš na poluvrijeme zahvaljujući odličnoj izvedbi vratara otići bez primljenog pogotka upravo je Čondrić bio taj kojem na dušu ide gol kojim je Dinamo stekao rezultatsku prednost. Soudani je iz prve ubacio jednu loptu u peterac, Čondrić očajno reagira, a Gavranoviću je u sudačkom produžetku preostalo samo gurnuti loptu u mrežu za svoj 10. prvenstveni pogodak i 1-0 Dinama.

U drugom je dijelu Rudeš, koji je u prvom poluvremenu prikazao svoju standardnu igru, totalno splasnuo, te osim što nisu uspjeli ozbiljnije izaći prema naprijed nisu više bili ni u stanju kvalitetnije parirati momčadi Nikole Jurčevića u sredini travnjaka. Ni Dinamo s druge strane, usprkos sada puno izraženijem posjedu lopte, nije stvorio pretjerano prilika, no sigurna i pokretljiva igra donijela je lideru prvenstva pogodak u 66. minuti kada je Fiolić lijepo vanjskim dijelom kopačke ubacio u sredinu, a Olmo iz prve zapucao i pogodio mrežu Čondrića za konačnih 2-0.

Mogao je Olmo i do drugog pogotka u 70. minuti no njegov udarac obranio je Čondrić, a spomenuta situacija bila je ujedno i posljednja prava opasnost na susretu.

Dinamo je tako stigao do osamnaeste prvenstvene pobjede i ponovno je na devet bodova prednosti pred drugoplasiranim Hajdukom, koji će sutra s početkom u 15 sati gostovati u Osijeku. Program 26. kola zaključuju Rijeka i Cibalia utakmicom na Rujevici (17h).

Posljednji susret drugog dana programa 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključuju susretom na Maksimiru s početkom u 17 sati Dinamo Rudeš. Na susretu ni danas neće biti Bad Blue Boysa koji će umjesto na tribinu u isto vrijeme biti u prosvjednoj šetnji povodom posljednjih događaja u i oko kluba. Ujedno će Boysi ovom akcijom obilježiti i 32. rođendan skupine.

>> Bad Blue Boysi organiziraju prosvjednu šetnju

Oba kluba doživjela su trenerske promjene nakon izdanja u prethodnom kolu, Dinamo nakon jednog od najvećih domaćih poraza u povijesti, a Rudeš poslije poraza od Farmaceuta. Svoje premijere na trenerskim klupama prvoplasirane i posljednjeplasirane momčadi prvenstva tako će danas imati Nikola JurčevićJosé Manuel Aira.

>> Nikola Jurčević novi trener Dinama

>> José Manuel Aira novi trener Rudeša

Dinamo je, nakon što u prvom dijelu sezone nije imao nijedan poraz, u nastavku prvenstva u 5 odigranih utakmica poražen čak u njih tri (Hajduk, Rijeka, Lokomotiva). Pobjede su Modri upisali protiv Slavena na Maksimiru (1-0) i Osijeka u Osijeku (2-4). Rudeš pak u nastavku prvenstva u 5 odigranih susreta ima jednu domaću pobjedu nad Interom (2-0), gostujuće remije kod Lokomotive (2-2) i Cibalije (1-1), te poraze kod Hajduka (1-0) i Farmaceuta (2-0).

Dinamo i Rudeš odigrali su do sada dva prvoligaška susreta u kojima je Dinamo upisao 3-2 pobjedu u 8. kolu, dok su u 17. kolu ova dva kluba na stadionu u Kranjčevićevoj odigrali neriješenih 1-1.

Glavni sudac današnjeg susreta je Bruno Marić iz Daruvara kojem će ovo biti 10. utakmica na kojoj dijeli nogometnu pravdu u ovoj sezoni – prvi put Dinamu, dok je Rudešu sudio već četiri utakmice. Pomoćnici Mariću biti će Marjan Tomas iz Vladislavaca i Kruno Šarić iz Županje.

Treneri Nikola JurčevićJosé Manuel Aira na travnjak maksimirskog stadiona odlučili su se poslati sljedeće sastave: