Dinamo s četiri pogotka u mreži Čondrića svladao Istru u Puli (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 0-4 (0-2) svladao Istru na Aldo Drosini i tako stigao do 24. ligaške pobjede u sezoni i 76 bodova na kontu.

Plavi će ukoliko Rijeka danas ne osvoji tri boda protiv zaprešićkog Intera nakon 29 odigranih kola potvrtidi 20. titulu prvaka Hrvatske.

Pogotke za Bjeličinu momčad postigli su Ademi, Oršić i Olmo dva.

Dinamo do vodstva stiže u 20. minuti iz prve spomena vrijedne situacije na utakmici. Lijepa akcija gostiju okončana je Oršićevim povratnim dodavanjem za usamljenog Ademija koji s 5 metara matira Čondrića za 0-1 Plavih i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, 13. ukupno u Prvoj HNL.

U 30. minuti Olmo je uputio udarac s nekih 20 metara, lopta je nezgodno odskakala od travnjaka te je Čondrić bio prisiljen odbiti u korner iz kojeg gosti nisu kreirali opasnost. Tri minute poslije ponovno okršaj Olma i Čondrića, no domaći vratar s ovim dalekometnim pokušajem 20-godišnjeg Španjolca nije imao problema.

Četiri minute poslije velika prilika Dinama. Stojanović je nakon dodavanja Olma prevario istrčalog Čondrića, no njegov na crti zaustavlja Rufati. Gostujući nogometaši protestirali su smatrajući da je sudac Bel zbog mogućeg Rufatijevog igranja rukom ovdje trebao dosuditi kazneni udarac.

Atiemwen je u 38. bio u jedan na jedan situaciji s Čondrićem no njegov udarac odlazi pored vrata.

U 40. minuti Gavranović se našao u dobroj situaciji nakon dodavanja Olma s lijeve strane gostujućeg napada, no njegov udarac odlazi u vanjski dio mreže.

Puno ozbiljniji pristup gosti su naplatili u 44. kada je Oršić sam istrčao kontru, probio desnu stranu domaće obrane i lukavim udarcem povisio na 0-2 postigavši svoj šesti ligaški pogodak u sezoni.

Cvitanović je na poluvremenu u svlačionici odlučio ostaviti Marina Grujevića umjesto kojeg je ušao Martin Franić.

Prvi udarac Istre bilježimo u 50. minuti kada je Mierez pucao iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, no otišao je taj pokušaj pristojno iznad okvira Dinamovih vrata.

U 63. novi pokušaj Miereza iz slobodnog udarca odlazi preko okvira gostujućih vrata.

Minutu poslije igru u redovima domaćih napušta Regan Obeng, a ulazi Adrian Fuentes.

Dinamo do trećeg pogotka stiže u 65. minuti kada je Olmo odličnim udarcem s nekih 18 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni kut Čonrdićevih vrata.

U 68. minuti Mierez je dobrim ubačajem s lijeve strane pronašao Funetesa koji s pet metara nije uspio kvalitetno zahvatiti loptu i ugorziti Zagorčeva vrata.

Bjelica u 70. minuti radi dvije promjene u redovima Plavih, Kadzior i Petković ušli su umjesto Gavranovića i Atiemwena.

Četvrti pogodak Plavi postižu u 73. minuti kada je Stojanović probio Markusa Pavića i lijevu stranu domaće obrane te ubacio oštro u peterac gdje je prvi na lopti Olmo koji s nekih tri metra mirno posprema loptu u mrežu za 0-4 Dinama i svoj šesti ligaški pogodak u sezoni.

Posljednje promjene treneri su napravili u 74. i 76. minuti, kada je u redovima domaćih umjesto Tonija Burića ušao Einar Galilea, a kod gostiju Amer Gojak umjesto Emira Dilavera.

U 90. minuti Rrahmani je odigrao povratnu loptu za Zagorca kojem lopta prolazi ispod noge i odsjeda na vratnici. Na suprotnoj strani Kadzior je bio u odličnoj situaciji, no njegov udarac odbijen je u korner.

Dinamo je tako uvjerljivo upisao 24. ligašku pobjedu u sezoni te će u slučaju da Rijeka u današnjem srazu s Interom ne osvoji tri boda potvrditi svoj 20. naslov prvaka Hrvatske.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Slaven Belupa u Koprivnici, dok će Istra 1961 ponovno biti domaćin, ovaj put Osijeku.

Od 16:30 na Aldo Drosini počinje susret 29. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Istra 1961 dočekuje Dinamo.

Plavi već danas mogu doći do nove titule prvaka Hrvatske s obzirom na to da osam kola prije kraja prvenstva imaju 20 bodova prednosti pred drugoplasiranom Rijekom koju večeras na Rujevici očekuje duel s Inter-Zaprešićem.

U tri međusobna ovosezonska prvenstvena dvoboja Zeleno-žutih i Dinama momčad Nenada Bjelice je upisala tri pobjede. U Maksimiru je bilo 3:0 i 1:0 dok su na Drosini gosti slavili s 1:4.