Dinamo pogotkom Šituma svladao Goricu na Maksimiru (VIDEO)

U posljednjem susretu programa 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 1-0 (0-0) svladao Goricu i tako stigao do dvanaeste prvenstvene pobjede u sezoni. Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Mario Šitum, kojem je to ujedno bio i ligaški prvijenac u aktualnoj sezoni.

Prvu dobru situaciju na susretu bilježimo u 14. minuti kada je Leovac s lijeve strane domaćeg napada oštro ubacio u protivničkih pet metara, no nikoga od Plavih nije bilo na toj lopti.

Minutu poslije odlična situacija za Goricu. Nakon prodora Atiewmena i njegovog pada u šesnaestercu, lopta zahvaljujući zbunjenosti domaće obrane stiže do usamljenog Farouka Miye na nekih deset metara, no njegov pokušaj plasiranja udarca odlazi pristojno iznad vrata.

U 27. minuti odlična situacija za momčad Nenada Bjelice, Kadzior je odigrao za Gojaka koji se u petercu oslobađa čuvara i ubacuje na drugu vratnicu, no tamo ne stižu na vrijeme Petković i Leovac.

Prvu priliku u drugom dijelu vidjeli smo u 51. minuti kada je Kahlina odlično obranio pokušaj Šituma, čiji je snažan udarac išao u donji lijevi kut gostujućeg vratara.

U 55. minuti Dinamo stiže do rezultatske prednosti. Kadzior je izveo ubačaj iz kuta, Petković s prve vratnice prebacio na drugu, gdje usamljen loptu u mrežu za 1-0 posprema Mario Šitum. 26-godišnjaku je to bio ligaški prvijenac u aktualnoj sezoni.

Nakon pogotka Dinama nismo vidjeli doslovno ništa spomena vrijedno sve do 82. minute kada je Kadzior ubacio s desne strane domaćeg napada, a na drugoj vratnici za malo zakasnio Petković.

U 86. prva (i to kakva) prilika za Goricu u drugom dijelu. Marijan Čabraja je pucao glavom na ubačaj s lijeve strane napada i pogodio gredu, u nastavku se lopta odbija do Suka, no njegov udarac uspješno tijelima blokiraju Perić i Lešković.

Pritisnula je Gorica Dinamo u posljednjim minutama, a još jednu veliku priliku za pogodak imali su u 91. minuti kada se udarac Čabraje iz (neopravdano dosuđenog) slobodnog udarca odbio od živog zida do Suka čiji je snažan pokušaj iz prve otišao doslovno nekoliko centimetara pored vratnice.

Momčad Nenada Bjelice upisala je tako dvanaestu prvenstvenu pobjedu u sezoni, te s 39 bodova na kontu ima 9 bodova prednosti pred prvim pratiteljima, Lokomotivom i Rijekom.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod zaprešićkog Intera, dok će Gorica biti domaćin Osijeku.

U posljednjoj utakmici programa 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige na Maksimiru se, s početkom u 15 sati, sastaju lider prvenstva Dinamo i petoplasirana momčad prvenstva Gorica.

Aktualni prvak sredinom tjedna je odradio pretposljednju obvezu grupne faze Europa lige, odigravši susret bez pogodaka s Fenerbahceom u Istanbulu, čime su Plavi potvrdili prvo mjesto skupine D. Nakon današnjeg sraza s Goricom, Dinamo u srijedu očekuje i četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa u kojem je Bjeličina momčad domaćin Slaven Belupu.

Igranje na tri fronte Dinamo je do posljednjeg ligaškog kola (uz nerijetke rošade sastava u slabijim domaćim utakmicama) rezultatski odrađivao gotovo savršeno, no u prethodnom kolu Plavi na Rujevici upisuju prvi ligaški poraz u aktualnoj sezoni.

Poraz je u prethodnom kolu upisala i Gorica, koju do prvenstvene pauze čekaju vrlo zahtjevni ispiti, danas Dinamo, zatim Osijek doma i Lokomotiva u gostima, dok će nastavak prvenstva ovosezonsko iznenađenje lige otvoriti gosotavnjem kod Rijeke na Rujevici.

U prvom prvoligaškom srazu ova dva suparnika Dinamo je u okviru 7. kola slavio rezultatom 0-1.

Glavni sudac današnjeg susreta je Ivan Bebek iz Rijeke, a pomoćnici će mu biti Goran Loparac iz Sladojevaca i Kruno Šarić iz Županje.

Treneri Nenad Bjelica i Sergej Jakirović na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: