Dinamo pogotkom Petkovića iz penala svladao Istru na Maksimiru (VIDEO)

U drugoj utakmici drugog dana programa 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je pred 2 284 gledatelja rezultatom 1-0 (0-0) pogotkom Bruna Petkovića iz kaznenog udarca u 86. minuti svladao Istru 1961.

Prvu spomena vrijednu situaciju vidjeli smo u 14. minuti. Oršić je pucao s lijeve strane ruba šesnaesterca, no njegov pokušaj bio je neprecizan i odlazi pored okvira Čondrićevih vrata.

U 17. minuti ponovno je Oršić u dobroj situaciji. Stojanović je ubacio s desne strane, lopta se odbila od gostujućeg braniča do Oršića koji puca iz voleja, no njegov udarac pogađa Grujevića i odlazi u korner. Grujević je udarac blokirao rukom, no Pajač je usprkos protestima Oršića odlučio da je to nedovoljno za kazneni udarac, odnosno da je Grujević štitio tijelo (?). Svakako sporna situacija u kojoj je generalni dojam da je Pajač pogriješio i da je trebao pokazati na bijelu točku za Dinamo.

U 36. minuti lijepa akcija domaćih. Petom je Stojanović proigrao Olma koji se sjurio prema vratima gostiju i s desne strane snažno pucao i pogodio okvir vrata, Čondrić odbijenu loptu brani i odbija u korner. Minutu poslije još jedna obrana Čondrića. Ovaj put je Moro nakon lijepog dodavanja Petkovića pucao iz slične situacije u kojoj je bio Olmo, no gostujući vratar ni s ovim pokušajem nije imao problema.

Prvu prijetnju Istre vidjeli smo u 42. minuti. Arona Sane je pucao ravno u Livakovića.

Do kraja poluvremena (minuta sudačke nadoknade) nismo vidjeli nijednu prijetnju te se na odmor otišlo bez pogodaka. Dinamo je imao dominaciju u posjedu i nekoliko perioda velike dominacije u vidu dobrih situacija pred protivničkim vratima, no pravih testova za Čondrića nije bilo.

Prvu spomena vrijednu situaciju u drugom dijelu vidjeli smo u 59. minuti kada je Stojanović ubacio s desne strane, Leovac najviši u skoku no gosti (loše) ispucavaju loptu koja se odbija do More čiji je udarac iz odlične situacije blokiran i odbijen u korner.

U 59. minuti prva zamjena na susretu, Rendulić je s travnjaka povukao Bruna Savija, a u igru poslao Maicona. 25-godišnjem Brazilcu ovo je bio debi u dresu Istre u koju je stigao iz Livorna.

U 65. minuti Olmo je dobro zaprijetio iskosa s lijeve strane domaćeg napada, no Čondrić je i na taj pokušaj spreman.

U 69. minuti Gojak napušta travnjak, a u igru ulazi Šitum, u redovima gostiju umjesto Perića-Komšića ulazi najbolji strijelac Istre u aktualnoj sezoni Ramon Mierez. Zbunjeni (?) Pajač Periću-Komšiću je prethodno izlasku iz igre pokazao žuti karton jer nije htio napustiti igru (?), iako je vidljivo da se u trenucima dodijeljivanja kartona četvrti sudac tek spremao pokazati tko u redovima Istre izlazi umjesto Miereza. Svakako bizarna situacija.

U 73. minuti vrlo dobra situacija za Dinamo. Olmo je ubacio s lijeve strane domaćeg napada, Petković je na pet metara najviši u skoku i glavom šalje loptu ravno u Čondrića.

Moro je igru napustio u 77. minuti, umjesto njega je ušao Lovro Majer. U 83. minuti igru napuštaju N’Di u redovima gostiju (ušao Iglesias) i Oršić umjesto kojeg je ušao Komnen Andrić.

U 85. minuti Pajač pokazuje na bijelu točku za Dinamo. Šitum je uputio ubačaj s lijeve strane, lopta pogađa Grujevića ponovno u ruku, a Pajač s malo zadrške svira kazneni udarac za domaćina. Siguran izvođač s bijele točke bio je Bruno Petković kojem je to sedmi ligaški pogodak u sezoni.

Do kraja susreta (četiri minute sudačke nadoknade) nijedna momčad nije ozbiljno prijetila suparniku te Dinamo tako (teže od očekivanog) upisuje šesnaestu ligašku pobjedu u sezoni i stiže do 51. boda na kontu.

Dinamo pred sljedeću ligašku obvezu čeka gostovanje u Plzeňu kod Viktorije u okviru prvog susreta šesnaestine finala Europa lige, a nakon europskog ispita će u 21. kolu HT Prve lige biti domaćin Slaven Belupu, Istra 1961 u sljedećem kolu gostuje u Gradskom vrtu kod Osijeka.

20. kolo zaključuje se sutra susretima zaprešićkog Intera i Rijeke u Zaprešiću (15h) te Hajduka i Lokomotive na Poljudu (17:30h).

Od 17:30 sati u Maksimiru počinje susret 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige između Dinama i Istre 1961.

Vodeća momčad lige je u dva ovosezonska međusobna susreta upisala dvije uvjerljive pobjede. U Zagrebu je bilo 3:0, a u Puli 4:1.