Dinamo pogotkom Oršića izborio polufinale (VIDEO)

U posljednjoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa Dinamo je na Maksimiru pogotkom Mislava Oršića svladao Slaven Belupo te se plasirao u polufinale.

U 8. minuti Dinamo prvi put konkretno prijeti. Poslije ubačaja iz kuta i kratke akcije na skoku je najviši Ademi, čiji udarac glavom s nekih pet metara odlazi malo iznad okvira Filipovićevih vrata.

U 20. minuti najbolja situacija za Dinamo u dotadašnjem dijelu utakmice. Hajrović je ubacio s desne strane, Ademi pucao glavom no Filipović brani, a Oršić i Gavranović, iako su nekako progurali loptu ispod Filipovića, nisu uspjeli postići pogodak, te gostujući vratar odličnom reakcijom čuva mrežu netaknutom.

Dvije minute poslije domaći stižu do rezultatske prednosti. Stojanović je ubacio za Oršića koji je utrčao iz drugog plana, ubačaj Stojanovića odsjeda na vratnici, no lopta se u nastavku odbija Oršiću, te 25-godišnjak mirno loptu posrpema u praznu mrežu za 1-0 Plavih. Gostujući igrači protestirali su u velikom broju kod prvog pomoćnog suca Patakija, smatrajući da je Oršić pogodak postigao iz nedozvoljene pozicije, no iz usporene snimke vidljivo je da to nije bio slučaj.

U 29. minuti prvi nešto ozbiljniji pokušaj Farmaceuta. Pucao je Gordana s nekih dvadesetak metara, no njegov snažan udarac odlazi pristojno pored vratnice Livakovićevih vrata.

U 36. minuti neobjašnjivo je nepriznat pogodak domaćih. Ubačaj Hajrovića je od nekog od gostujućih igrača završio u mreži Filipovića, no Pejin je izgleda označio prekršaj (?) Gavranovića.

U 38. Hajrović iz slobonog udarca s ruba šesnaesterca iskosa s desne strane šalje loptu u okvir, Filipović dobrom reakcijom odbija u korner. Na ubačaj iz tog kornera Plavi su tražili kazneni udarac zbog Puclinovog igranja rukom, no Pejin je odmah odmahnuo rukama smatrajući da ta situacija nije vrijedna pokazivanja na bijelu točku.

Najbolju priliku Belupo je dočekao u petoj minuti drugog poluvremena, no udarac Mateusa odlazi pokraj gola. U nastavku drugog poluvremena gosti iz Koprivnice bili su nedovoljno konkretni da bi se i približili vratima Dinama. ‘Modri’ su mirno kontrolirali utakmicu a u 68. minuti istrčali su u dobru kontru, no ubačaj Oršića uspjela je očistiti obrana ‘Farmaceuta’. Posljednju šansu vidjeli smo u 82. minuti kada se Theophile-Catherine poskliznuo, no Dominik Livaković spasio je Dinamo.

Dinamo je bez problema sačuvao svoju prednost, te se u polufinalu pridružio Inter Zaprešiću, Rijeci i Osijeku.

Od 19:30 u Maksimiru počinje posljednji susret četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem će snage odmjeriti Dinamo i Slaven Belupo.

>> Inter preko Vinogradara uvjerljivo do prvog polufinala kupa nakon sezone 1992/1993

>> Rijeka s igračem više preokretom protiv Lokomotive do polufinala kupa (VIDEO)

Plavi su u dosadašnjem tijeku natjecanja bili bolji od Sloge iz Mravinca (0:1) te Zeline (0:4) dok su Farmaceuti svladali Kurilovec (0:2) i Marsoniju (0:1).