Dinamo pogotkom Olma svladao Goricu (VIDEO)

U susretu sedmog kola HT Prve Lige Dinamo je slavio na gostovanju kod Gorice minimalnim rezultatom 0:1. Jedini pogodak u 49. je minuti postigao Dani Olmo.

Prvu veliku prigodu na utakmici vidjeli smo u 18. minuti kada je sam pred vrata domaćih izašao Mario Gavranović, no vratar Kahlina uspio je obraniti njegov udarac. Dvije minute kasnije opet se isti igrač našao u šansi, no domaći vratar opet je bio uspješniji.

Dinamo je poveo početkom drugog dijela. U 49. minuti Kadzior je dobro prošao po desnoj strani te ubacio loptu u kazneni prostor, domaća obrana nije to uspjela počistiti a Dani Olmo pogodio je za 0:1.

Dinamu je situacija otežana u 66. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen branič Petar Stojanović. Zadnjih 20-ak minuta Gorica je pokušavala s igračem više stići do bodova, no tek nekoliko manjih uzbuđenja nije bilo dovoljno da savladaju Dominika Livakovića na golu Dinama.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 17 bodova na prvoj poziciji na tablici, dok je Gorica ostala peta s deset.

Od 16:30 sati na rasprodanom stadionu u Velikoj Gorici počinje susret sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Gorica i Dinamo.

Domaćini su nakon šest odigranih kola jedno od ugodnih iznenađenja prvenstva te su u nizu od tri uzastopne pobjede u kojima su svladali Hajduk, Rudeš i Istru 1961.

Dinamo je pak u prošlom kolu u derbiju remizirao s Rijekom na Maksimiru, ali je i dalje vodeća momčad na ljestvici te su bez poraza u domaćem prvenstvu.

Sergej Jakirović i Nenad Bjelica su utakmicu odlučili započeti sa sljedećim igračima: