Dinamo pogotkom Henriqueza do tri boda protiv Cibalije (VIDEO)

U posljednjoj utakmici jesenskog dijela prvenstva Dinamo je na Maksimiru svladao Cibaliju s minimalnih 1-0.

Plavi su tako upisali desetu pobjedu na domaćem terenu u atualnoj sezoni 1. HNL, a maksimalan učinak je spriječio Osijek koji je remizirao na Maksimiru.

Domaća je momčad bila dominatna cijeli susret, a do pogotka za tri boda stigli su tek u 79. minuti. Joker s klupe Marija Cvitanovića još jednom je bio Angelo Henriquez, koji je u 62. minuti ušao u igru te kasnije stigao do pogotka.

Henriquez je tako stigao do petog pogotka u prvenstvu ove sezone. Dinamo je prvi dio sezone završio na prvoj poziciji bez poraza, s 50 osvojenih bodova iz 20 kola.

Od 15 sati se u Maksimiru u sklopu 20. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju Dinamo i Cibalia.

Plavi su vodeća momčad prvenstva sa 12 bodova prednosti pred Osijekom i Hajdukom te na domaćem terenu ima devet pobjeda i samo jedan remi dok se Cibalia nalazi na 8. mjestu ljestvice sa bodom više od pretposljednje Istre 1961 te sa pet bodova prednosti nad Rudešom.

U ovosezonskim međusobnim susretima ove dvije momčadi Dinamo je upisao dvije rezultatski uvjerljive pobjede. U 2. kolu u Maksimiru je bilo 4:0 dok je u 11. kolu u Vinkovcima susret završen rezultatom 2:5.

Mario Cvitanović i Mladen Bartolović su se odlučili za sljedeće početne sastave: