Dinamo pogocima Theophilea i Oršića, te uz autogol debitanta Petkovića svladao Osijek (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 4. kola HT Prve lige Dinamo je, pred 5 012 gledatelja, rezultatom 2-1 (1-0) svladao Osijek na Maksimiru. Strijelci za Dinamo bili su Theophile i Orišić, dok su gosti do jedinog pogotka stigli zahvaljujući autogolu debitanta u dresu Plavih – Bruna Petkovića.

Prvu opasnost po vrata protivnika kreirao je Dinamo u 7. minuti kada je Ademi lijepo odigrao za Kadziora koji odmah ubacuje u peterac, a Dani Olmo potpuno sam pred golom promašuje cijelu loptu i propušta dovesti svoju momčad u rezultatsku prednost. U 11. minuti Damian Kadzior s desne je strane domaćeg napada ubacio nezgodnu loptu koju je zamalo zahvatio Gavranović, gostujući vratar Malenica u posljednjem je trenutku uspio dobro reagirati i odbiti opasnost po svoja vrata.

U vodstvo Dinamo stiže u 21. minuti utakmice kada je na ubačaj Kadziora iz kuta slabo čuvan Kevin Theophile glavom lijepo posremio loptu u mrežu za 1-0 Plavih. Bio je to prvijenac za 28-godišnjeg Francuza u dresu Dinama.

Pred kraj poluvremena Osijek se napokon pojavio na travnjaku kada je riječ o igri prema naprijed. U 38. minuti Hentyju je neopravdano suđeno zaleđe u situaciji kada je, iako uz loše primanje, mogao kreirati opasnu situaciju pred domaćim vratima.

U posljednjim sekundama prvog poluvremena Hajrović je dalekometnim udarcem pogodio gredu, te je tim potezom i okončan prvi dio na Maksimiru.

Dosta siromašniji nogomet gledali smo u drugom dijelu. Prva prijetnja u nastavku bila je od strane Dinama u 68. minuti kada je Gavranović pobjegao obrani gostiju, no njegov udarac uspješno je obranio Malenica. Minutu poslije Osijek je iz prekida mogao do izjednačenja. S lijeve strane iskosa uz šesnaesterac Lopa je izravno zapucao prema vratima u bliži kut, Gojak spušta glavu i propušta loptu koju Livaković uspijeva nogama izbiti s crte.

U 74. minuti Dinamo je ponovno bio blizu pogotku. Ubačaj iz kuta na drugu je vratnicu prebacio Dilaver, tamo ju dočekuje strijelac Theophile, no njegov udarac nekako s crte uspijeva obraniti Malenica. Pitanje je je li lopta prešla crtu, no dodatni sudac nije signalizirao ništa. Nakon ponovljene usporene snimke dojam je da su suci u ovoj situaciji pogriješili, iako je zaista teško garantirati da je lopta cijelim obujmom prešla liniju. U 79. minuti Ademi je nakon oduzete lopte pokušao u bliži kut pospremiti loptu iza leđa Malenice, no vratar gostiju i ovaj dobar pokušaj kvalitetno brani.

Povećanje rezultatske prednosti prelijepim pogotkom u 86. minuti donio je Mislav Oršić kojem je to bio prvoligaški prvijenac u dresu Dinama.

Konačnih 2-1 u 90. minuti postavlja Bruno Petković koji je tako svoj debi u dresu Dinama obilježio autogolom na ubačaj Lope.

Ovom pobjedom Dinamo je stigao do 10 bodova na kontu, te je preuzeo vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Dinamo u sljedećem kolu dočekuje Lokomotivu na Maksimiru, dok će Osijek biti domaćin Slaven Belupu. Program 4. kola HT Prve lige nastavlja se sutra susretom Istre i Lokomotive na Aldo Drosini.

Program veselog 4. kola Hrvatski Telekom Prve lige otvara se derbijem kola na Maksimiru gdje Dinamo, s početkom u 20 sati, dočekuje prvoplasiranu momčad prvenstva Osijek.

Veselog, jer su Slaven Belupo i Inter Zaprešić ovo kolo slobodni obaveza zbog neokončanih radova na njihovim travnjacima, a iz istog razloga Rudeš će Rijeci u nedjelju biti domaćin na Rujevici. Izazvao je ovakav rasplet razne reakcije, pa tako i onu slavonskog prvoligaša i trenutačnog lidera Osijeka, koji je pak tijekom dana izgleda ipak uklonio priopćenje sa službene web stranice.

Na stranu čari hrvatskog nogometa, vratimo se samom nogometu. Osijek je u prvenstvo ušao kao nikada u klupskoj povijesti, tri pobjede u prve tri utakmice sezone., padali su na domaćem travnjaku redom Hajduk (4-1), Rudeš (3-2) i Istra (3-0). U Europi je momčad Zorana Zekića  zapela na drugoj prepreci zvanoj Rangers, a klub je od posljednjeg kola redove osvježio (pojačao?) dovođenjem 20-godišnjeg veznjaka Rogera Tambua M’Pindue iz Juventusa.

Dinamo s druge strane za sada vrlo dobro gura na oba fronta. Pomahnitalo pojačavanje momčadi trenutno polučuje vrlo dobre rezultate, plod kojih je osiguran nastup u posljednjem kolu kvalifikacija za ulazak u Ligu prvaka protiv švicarskog Young Boysa, te pristojan bodovni konto u prvenstvu, s obzirom na to da je trener Nenad Bjelica dosta rotirao (za HNL vrlo kvalitetan) kadar. I redovi Plavih doživjeli su malo osvježenje, no nije riječ o novom imenu već o unutarnjim rezervama kluba.

Glavni sudac susreta na Maksimiru je Ivan Bebek iz Rijeke, kojem će to biti prva utakmica u ulozi glavnog suca u aktualnoj sezoni. Pomoćnici su mu Jerko Crnčić iz Vrboveca i Bojan Zobenica iz Velike Gorice, dok je prvi dodatni sudac Mario Zebec iz Varaždina, a drugi Igor Pajač iz Zeline. Delegat derbija kola je Stipe Doljanin iz Hrvaca. S obzirom na to da su svi delegirani suci članovi elitne skupine, što se HNS standarda tiče, Dinamo i Osijek danas će tako imati elitno suđenje.

Treneri Nenad Bjelica i Zoran Zekić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: