Dinamo pogocima Gavranovića i Olma svladao Osijek u maglovitom Gradskom vrtu (VIDEO)

U derbi susretu programa 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je, pred 8 127 gledatelja u Gradskom vrtu, rezultatom 0-2 (0-0) svladao Osijek i tako upisao desetu prvenstvenu pobjedu u sezoni. Strijelci za Bjeličinu momčad bili su Gavranović i Olmo.

Prvu pravu priliku na susretu bilježimo u 18. minuti kada je Hajradinović odigrao desno za Grgića koji je ubacio u sredinu gdje glavom loptu u okvir Livakovićevih vrata šalje Danijel Lončar, no umjesto mrežu Dinama ista pogađa leđa Lončarevog suigrača, te tako propada odlična prilika Osijeka.

U 23. nova velika prilika za Osijek. Hajradinović je ubacio iz kuta, Boban je najviši u skoku i prebacuje na drugu do slabo čuvanog Škorića, no s Theophileom na leđima Škorićev udarac glavom odlazi pristojno iznad vrata gostiju.

Hajradinović je u 25. je odigrao za Marića u prostor, Livaković je istrčao sa svojih vrata, no u končanici bez posljedica jer je Marić pogodio vanjski dio mreže.

Negdje nakon pola sata od početka utakmice magla se počela spuštati na travnjak Gradskog vrta, te je do pred kraj poluvremena bilo gotovo nemoguće prepoznati sva događanja na travnjaku, kojih istini za volju, i nije bilo. Barem ne konkretnih i opasnih po protivnička vrata.

Dinamo je u drugo poluvrijeme ušao puno bolje od Osijeka, te dominaciju na travnjaku u konačnici i kapitalizirao pogotkom u 64. minuti. Gojak je poslije dobre akcije Plavih pucao s nekih 17 metara, Malenica je loptu kratko odbio, a prvi do nje stiže Mario Gavranović koji postiže svoj četvrti prvenstveni pogodak u sezoni za 0-1 Dinama.

U prilikama zaista siromašnom drugom poluvremenu (osim pogotka Gavranovića nije ni kreirana ozbiljna situacija do pred posljednih nekoliko minuta), Osijek je blizu izjednačenja bio u 88. minuti kada je na ubačaj Hajradinovića Lončar s nekih šest metara pucao glavom i pogodio gredu. Lopta se odbila natrag u igru, no Bjeličina momčad nije uspjela pritiskom osvojiti istu i kreirati novu opasnost po Livakovićeva vrata.

U 90. minuti i Dinamo pogađa gredu. Olmo je pucao s lijeve strane vrha šesnaesterca domaćina, Malenica je već bio svladan, no lopta ipak odsjeda na gredi.

Zebec je susret odlučio produžiti minimalno sedam minuta, a Plavi pobjedu potvrđuju iz kontre u 94. minuti kada je Olmo odlično sam povukao prema Osijekovim vratima, domaći braniči nisu ga uspjeli stići i spriječiti da mirno matira Malenicu za svoj drugi prvenstveni pogodak u sezoni i konačnih 0-2 Dinama.

Osijek u sljedećem kolu gostuje kod Farmaceuta u Koprivnici, dok će Dinamo otputovati u Kranjčevićevu kod Lokomotive. Program 13. kola zaključuje sutra kada se prvo u Zaprešiću sastaju Inter i Slaven Belupo (18h), te u posljednjem susretu kola Rijeka i Rudeš (20h) na Rujevici.

U Osijeku se s početkom u 17 sati i 30 minuta u okviru 13. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra derbi kola u kojem se sastaju trećeplasirani Osijek i lider prvenstva Dinamo.

Momčad Nenada Bjelice još uvijek je jedina neporažena u dosadašnjem dijelu sezone, te u Gradski vrt stiže uoči (vjerojatno) odlučujućeg dvoboja protiv Spartak Trnave u Europa ligi i nakon uspješno odrađene kup obveze u kojoj su Plavi 0-4 slavljem protiv Zeline osigurali četvrfinale Hrvatskog nogometnog kupa.

Osijek je u osmini finala kupa također bio uvjerljiv, slavili su Bijelo-Plavi rezultatom 1-5 protiv Krka.

Današnji okršaj Osijeka i Dinama bit će njihov ukupno 85. međusobni u okviru Prve HNL, 41. u Osijeku. Gosti su s ukupno 58 pobjeda uvjerljivo uspješniji u međusobnim susretima, u kojima je Osijek do sada (uz spomenute poraze) u prvoj ligi upisao 7 pobjeda i 19 remija. Posljednje slavlje protiv Dinama u gradu na Dravi Osijek je upisao u sezoni 2013/2014 kada je u okviru 28. kola slavio rezultatom 3-2 kasnim pogotkom Josipa Mišića za pobjedu (89.).

U prvom međusobnom susretu aktualne sezone Dinamo je u okviru 4. kola na Maksimiru slavio rezultatom 2-1.

Glavni sudac današnjeg susreta je Mario Zebec iz Varaždina, dok će mu pomoćnici biti Goran Perica iz Šibenika i Robi Kezele iz Rijeke. Dodatni suci u Osijeku će danas biti Marko Matoc iz Zaprešića i Marin Vidulin iz Kanfanara.

Treneri Zoran Zekić i Nenad Bjelica na travnjak su se odlučili poslati sljedeće postave: