Dinamo pobjedom nad Interom stigao na 3 boda zaostatka za Rijekom (VIDEO)

Facebook/GNK Dinamo

Dinamo je na Maksimiru rezultatom 2-0 bio bolji od gostiju iz Zaprešića. U vodstvo je Plave doveo Josip Pivarić pogotkom iz slobodnog udarca u 43. minuti. Treba napomenuti da je glavni sudac susreta Mario Zebec prekršaj za slobodni udarac iz kojeg je postignut pogodak doslovno poklonio. Imao je Zebec još nekoliko veoma diskutabilnih odluka, uostalom trener gostiju Toplak u jednoj je situaciji prema sucima uzviknuo: “Isuse Bože pa što vi radite”. Trenutak koji možda najslikovitije dočarava kakve je odluke znao donositi glavni sudac današnjeg susreta.

Osim pogotka, u prvom poluvremenu smo vidjeli veliku priliku Marcosa u 5. minuti (brani Čović), te gredu Sammira u 16. minuti, s Dinamove strane. U 18. je napadač Intera Marin Zulim demonstrirao zašto s 25 godina na leđima nema postignutog pogotka u karijeri. Sam je Zulim ostao pred Livakovićem, namještao se na udarac i pošteno promašio.

U nastavku tempom pristojna utakmica, no prema prilikama i opasnostima dosta siromašnija. Imao je Inter nekoliko situacija, koje se ne može okarakterizirati kao prilike. U 69. minuti izašli su Zaprešićani u situaciju 4 na 3, no u konačnici su se i u tom prilikom spetljali.

Za 2-0 i konačnu potvrdu pobjede Dinama pobrinuo se Hodžić svojim 8. pogotkom u četiri odigrana susreta ove sezone. Asistent za pogodak bio je Gojak.

Spomenimo za kraj i da se na HNL travnjake nakon gotovo 9 godina odsustva vratio Hrvoje Čale, koji je za goste u igru ušao u 82. minuti susreta.

U 15 sati nastavlja se program 23. kola MAXtv Prve lige.

Sastaju se drugoplasirani Dinamo i osmi na ljestivici Inter iz Zaprešića.

Treneri Ivaylo Petev i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće igrače: