Dinamo neporažen u Dubrovniku unatoč tri gola zaostatka na poluvremenu

Sjajnu utakmicu odigrali su Square i Futsal Dinamo u 17. kolu 1. HMNL, a na kraju će ipak zadovoljniji morati biti gosti. Iako su domaći vodili 4:1 na poluvremenu, Plavi su stigli do boda u dramatičnoj završnici.

Dvoboj u Gospinom polju opravdao je epitet derbija kola. Vrlo uzbudljiv susret na kraju je završio podjelom bodova i rezultatom 4:4, a Dubrovčani će zasigurno više žaliti jer su bili 9 sekundi udaljeni od pobjede nad liderom prvenstva, a imali su i tri pogotka viška na odmoru.

Square je odlično krenuo i nakon 16 minuta imao 2:0 golovima Stjepana Reze i Antonija Konsua. Mihovil Prgomet je smanjio za Dinamo, no odmah potom ponovno je precizan bio Konsuo. Dubrovčani su došli i do četvrtog gola prije odmora kada se u strijelce upisao Andro Zarač.

Malonogometaši Dinama nisu se predali usprkos velikoj prednosti Squarea, te su malo-pomalo stizali rezultat. Vedran Matošević je golom za 4:2 donio nadu Plavima, a drugim golom Prgomet vraća utakmici potpunu neizvjesnost. Velikim pritiskom i uvođenjem petog igrača Dinamo je uspio izjednačiti, a hat-trick je upotpunio Prgomet svega devet sekundi prije kraja.

U Labinu su se susreli posljednjeplasirana Albona Potpićan 98. i aktualni prvak Nacional, a tek drugu pobjedu ove sezone odnijeli su domaći igrači rezultatom 5:4.