Dinamo nadmoćan protiv Gorice (VIDEO)

Screenshot: Arena Sport

U prvoj utakmici trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u Maksimiru pred 2.676 gledatelja svladao Goricu rezultatom 3:1 (1:0). Strijelci za Plave su bili Olmo, Moro i Gojak dok je za goste poentirao Lovrić.

Dinamo je tako i nakon treće odigrane prvenstvene utakmice zadržao maksimalni učinak dok je Gorica nakon remija i pobjede doživjela i prvi poraz.

Prvu opasnu situaciju na utakmici vidjeli smo u 7. minuti kada Ndiaye nije iskoristio opasno ubacivanje Lovrića. Samo minutu kasnije uzvratili su Plavi. Olmo je idealno uposlio Atiemwena koji je pravovremenim utrčavanjem izbjegao zaleđe, ali u situaciji jedan na jedan kao pobjednik izlazi vratar Kahlina.

U 21. minuti Gorica dolazi do pogotka, ali isti je opravdano poništen zbog zaleđa Ndiayea.

Dinamo je do vodstvo došao u 22. minuti. Šitum je pronašao Olma koji se odlučio za udarac s dvadesetak metara, lopta je putem okrznula Čelića te je promijenila smjer prevarivši golmana Gorice.

U 50. minuti Majer je poslao oštru prizemnu loptu u peterac gostiju, ali Perić, Atiemwen, a potom i Moro ju nisu uspjeli skrenuti u gol Gorice.

Domaćini su vodstvo povećali u 57. minuti kada je nakon ubačaja iz kuta Olma Moro udarcem glavom zakucao loptu u mrežu Kahline.

Samo minutu kasnije novi pogodak Dinama sprječava Kahlina koji je na crti nogom obranio pokušaj Petkovića.

U 78. minuti je iz daljine udarac probao Šitum, ali njegov pokušaj završava na vratnici.

Novi zgoditak smo vidjeli u 83. minuti. Gavranović je pod prekršajem poslužio Majera, potonji idealnim dodavanjem pronalazi Gojaka koji zaobilazi Kahlinu i mirno poentira.

Konačan rezultat je postavljen u 85. minuti kada se Lovrić driblingom odlično oslobodio svojih čuvara te je preciznim udarcem matirao Livakovića koji je tako tek u šestoj ovosezonskoj utakmici, računajući prvenstvo, superkup i kvalifikacije za Ligu prvaka, primio prvi gol.

Loša vijest za trenera Bjelicu je ozljeda zgloba Emira Dilavera koji je zbog toga morao napustiti utakmicu u 16. minuti čime je upitan njegov nastup u prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka u kojoj Dinamo u utorak dočekuje Ferencvaros.

Treće kolo HT Prve lige se nastavlja sutrašnjim programom u kojem se od 19 sati na Aldo Drosini u Puli sastaju Istra 1961 i Varaždin dok od 21 sat na Rujevici Rijeka dočekuje Slaven Belupo.

Od 20 sati u Maksimiru počinje prvi susret trećeg kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Dinamo dočekuje Goricu.

Plave samo tri dana nakon prolaska Saburtala u drugom pretkolu Lige prvaka očekuje novi prvenstveni sraz u kojem će pokušati zadržati maksimalni učinak obzirom da su u prva dva kola bili bolji od Lokomotive (3:0) i Slaven Belupa (0:3). Usprkos mogućnosti koja je uvedena od ove sezone Dinamo nije zatražio odgodu susreta kako bi se što bolje pripremio za sraz s Ferencvarosom koji ga u sklopu europskih kvalifikacija očekuje idućeg utorka.

Gorici će ovo biti prvi gostujući duel ove sezone nakon što su u prva dva kola u Velikoj Gorici remizirali s Inter-Zaprešićem (1:1) i pobijedili Osijek (3:1).

Domaćini večeras ne mogu računati na ozlijeđene Zagorca, Moharramija, Theophilea i Andrića dok su gosti iz istog razloga bez Šrolera te Maloče.

Glavni sudac dvoboja je Mario Zebec iz Cestice dok su pomoćnici Nikola Kečkiš (Virovitica), Goran Loparac (Sladojevci) i Marko Cestarić (Sisak). Delegat susreta je Marko Ilijašev iz Belog Manastira, kontrolor suđenja je Đakovčanin Tomislav Šetka, a ispred Saveza časnik za sigurnost je Marko Svilić.