Dinamo golovima Kadziora i Oršića slavio protiv Istre u Puli (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je rezultatom 1-2 (0-1) svladao Istru 1961 na Aldo Drosini u Puli i tako stigao do svoje dvanaeste pobjede u aktualnoj sezoni.

Strijelci za ‘Plave’ bili su Damian Kadzior i Mislav Oršić, dok je konačnih 1-2 postavio Dinamov igrač na posudbi u Istri – Mario Ćuže, koji je mrežu zatresao u 90. minuti iz kaznenog udarca.

Prvu konkretniju prijetnju na susretu vidjeli smo na isteku sedme minute kada je nakon podužeg Majerovog ‘druženja’ s loptom ista poslije loše reakcije domaće obrane došla do Šituma čiji je snažan udarac s nekih petnaest metara otišao malo iznad okvira vrata.

Bjeličina (‘šarena’) momčad je u prvih petnaestak minuta imala apsolutnu dominaciju nad događanjima na travnjaku, no domaći su se vrlo kvalitetno branili te nisu dopuštali ozbiljnije prijetnje po svog vratara Čondrića.

U 21. Oršić bježi u šesnaestercu domaćih i puca gotovo iz mrtvog kuta, no branič domaćih odbija u korner iz kojeg gosti nisu zaprijetili.

Minutu poslije Dinamo stiže do rezultatske prednosti. Oršić je primio jednu visoko ispucanu loptu i nakon lijepog primanja još lijepše uposlio Kadziora u prostor, a 27-godišnji Poljak mirno s lijeve strane šesnaesterca mirno loptu šalje u suprotan kut za 0-1 ‘Plavih’ i svoj peti ligaški pogodak u sezoni, ukupno jedanaesti u 41 Prva HNL nastupu.

Gosti su nastavili dominirati igrom, no bez ozbiljnijih situacija pred Čondrićem. Istra praktički prvi put ozbiljnije u šesnaesterac gostiju dolazi u 39. minuti kada je Ćuže u duelu sa Šitumom pao u šesnaestercu Dinama, no sudac Strukan usprkos protestima domaćih odlučuje da tu nije bilo elemenata za kazneni udarac.

U 42. je Istra zaprijetila nakon ubačaja iz kuta, no gostujuća obrana ipak uspješno uklanja opasnost izbacivanjem u novi korner nakon kojeg je Tomašević iz ‘drugog’ napada uputio udarac sa sedamnaest metara, ali lopta odlazi malo pored vratnice.

U nastavku prvi prijete domaći. Lončar je u 47. minuti uputio udarac iskosa s nekih sedam metara, no Zagorac je bio siguran u reakciji iako lopta nije išla u okvir vrata.

Nešto bolje otvaranje svoje momčadi upropastio je Grujević koji je u 49. minuti neobjašnjivo krenuo prema sredini terena gdje je okružen s trojicom protivničkih igrača izgubio loptu, to iskorištava Kadzior koji sada asistira usamljenom Oršiću, a on prelijepim udarcem šalje loptu u mrežu za 0-2 Dinama i svoj deveti ligaški pogodak u sezoni.

U 50. ponovno prijeti Istra. Nakon akcije po lijevoj strani napada Perić Komšić je ostao nečuvan na nekih sedam metara i uputio udarac nakon kojeg je lopta otišla malo pored suprotne vratnice.

Tri minute poslije Ćuže je s lijeve strane napada uposlio Lončara na drugoj vratnici, no njegov pokušaj glavom je preslab i Zagorac mirno hvata loptu te čuva mrežu netaknutom.

Lončar u 63. ponovno prijeti, nakon dobre akcije našao se u izglednoj poziciji desno u šesnaestercu gostiju, no njegov oštar ubačaj u peterac obrana ‘Plavih’ ipak uspješno rješava.

U 72. minuti ‘Plavi’ su zatresli mrežu nakon brze kontre koju je povukao Ivanušec (ušao u 65. umjesto Majera), a na dodavanje Oršića okončao Kadzior, no drugi pomoćni Mario Pepur označio je zaleđe. Dojam je neopravdano.

Uslijedio je period u kojem su obje momčadi neuspješno pokušavale kvalitetnije doći u posljednju trećinu, pa tako tek u 86. minuti bilježimo dalekometni pokušaj More, lopta je otišla malo pored vratnice.

Minutu poslije Fintić (ušao u 64. umjesto Perića Komšića) se pored Moubandjea uspio izboriti za loptu i uputiti udarac unutar šesnaesterca, no i njegov pokušaj je otišao pored vratnice.

U 90. minuti Strukan je dosudio kazneni udarac za domaće nakon što je Zagorac neopreznim istrčavanjem udario Tomaševića koji je bio u skoku, a siguran realizator s bijele točke bio je Dinamov igrač na posudbi u Istri – Ćuže. Bio je to njegov sedmi ligaški pogodak u sezoni, prvi nakon četvrtog kola kada je bio strijelac u 4-1 porazu od Lokomotive.

Do kraja susreta (četiri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli spomena vrijednih uzbuđenja pred vratarima te je tako Dinamo upisao dvanaestu pobjedu u sezoni i sada ima 38 bodova na kontu, sedam više od drugoplasiranog Hajduka.

Dinamo u sljedećem kolu u Zagrebu dočekuje Varaždin, koji je nakon slavlja protiv Lokomotive u prethodnom kolu u ovom odigrao neriješenih 1-1 s Osijekom, dok će Istra biti gost kod Rijeke na Rujevici u regionalnom derbiju. Aktualni prvak države je prethodno sljedećoj prvenstvenoj obvezi trebao igrati četvrtfinalni kup okršaj protiv Rijeke na Rujevici, no dogovorom klubova taj je susret odgođen za 4. veljače sljedeće godine.

Program 17. kola HT Prve lige zaključuje se sutra derbijem kola u kojem se na Poljudu s početkom u 17 sati i 30 minuta sastaju Hajduk i Rijeka.

Od 17:30 na Aldo Drosini u Puli u sklopu 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 dočekuje vodeći Dinamo.

Zeleno-žuti su u njihovom prvom ovosezonskom međusobnom susretu poraženi na Maksimiru rezultatom 1:0, a jedini strijelac na utakmici je bio Mario Gavranović.

Domaćini danas ne mogu računati na kartoniranog Pavića dok su ozlijeđeni Laukžemis i Ivančić dok su gosti bez Andrića, Leškovića i Kulenovića koji se oporavljaju nakon operacija dok su suspenirani Hajrović i Leovac.

Dvoboj će suditi Duje Strukan iz Splita kojem će pomagati Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split) i Jakov Titlić (Hrvace). Delegat susreta je Ivan Smokrović iz Rijeke, a kontrolor suđenja Ante Vučemilović-Šimunović dok je za sigurnost ispred Saveza zadužen Vlado Dominić.