Dinamo do sigurne pobjede u Koprivnici (VIDEO)

U susretu drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je u Koprivnici bio bolji od Slaven Belupa rezultatom 0:3 (0:2). Strijelci za goste su bili Petković, Atiemwen i Moro.

Momčad Nenada Bjelice je u kombiniranom sastavu nakon slavlja protiv Lokomotive došla i do druge pobjede na otvaranju prvenstvene sezone dok su Farmaceuti nakon gostovanja u Osijeku upisali i drugi poraz.

Dinamo je poveo već u četvrtoj minuti susreta kada je po lijevoj strani napada prošao Gojak koji u šesnaestercu pronalazi Petkovića. Hrvatski reprezentativac se spretnim driblingom oslobađa Božića te mirno poentira pored Filipovića za svoj drugi prvenstveni gol u aktualnoj sezoni.

Samo minutu kasnije gosti su mogli povećati prednost, ali nakon ubačaja Majera Marin glavom puca pored gola.

Slaven je najbolju priliku u prvom dijelu imao u 34. minuti kada je Puclin povratnom loptom pronašao Čanađiju čiji udarac s petnaestak metara nije bio dovoljno precizan.

U 38. minuti Dinamo povećava prednost. Majer je oduzeo loptu neopreznom Glavčiću te je nakon kombinacije s Petkovićem izašao pred Filipovića koji brani njegov udarac. Međutim lopta se odbija do Petkovića koji nesebično pronalazi Atiemwena kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu.

U drugom poluvremenu ritam utakmice je nešto pao na što je utjecala i jaka kiša. Dinamo je bez većih problema čuvao stečenu prednost iz prvog dijela susreta, a konačan rezultat je u 89. minuti nakon kontre uslijed pogrešnog dodavanja Nowaka i kombinacije s Majerom preciznim udarcem s 18 metara postigao Moro.

Zanimljivo da je u sudačkoj nadoknadi žuti karton pokazan treneru gostiju Ivici Sertiću. Glavni sudac utakmice Marko Matoc je tako primijenio novo pravilo koje vrijedi od aktualne sezone da se i člana stručnog stožera može opomenuti.

Momčad Nenada Bjelice se sada okreće uzvratnom susretu drugog pretkola Lige prvaka u kojem će u utorak od 20 sati u Maksimiru poslije pobjede od 2:0 u Gruziji dočekati Saburtalo.

Drugo kolo HT Prve lige se pak nastavlja od 21 sat kada se u Kranjčevićevoj susreću Lokomotiva i Rijeka.

U sklopu drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige od 19 sati u Koprivnici na stadionu Ivan Kušek Apaš snage će odmjeriti Slaven Belupo i Dinamo.

U prvom kolu prvenstva Farmaceuti su poraženi na gostovanju kod Osijeka (2:0) dok su Plavi u Maksimiru bili bolji od Lokomotive (3:0).

Domaćini danas ne mogu računati na Međimoreca koji je u Gradskom vrtu dobio crveni karton, Bačelić-Grgić i Krstanović nakon oporavka od ozljeda još uvijek nisu dovoljno spremni dok novopridošli kosovski napadač Alidema nema pravo nastupa jer još nije registriran.

Gosti pak u Koprivnicu dolaze bez ozlijeđenih Zagorca, Moharramija, Theophila i Andrića dok Moubandje i Olmo nisu u konkurenciji za nastup.

Dvoboj će suditi Marko Matoc iz Zaprešića s pomoćnicima Goranom Patakijem (Đakovo), Bojanom Zobenicom (Velika Gorica) i Zdenkom Lovrićem (Đakovo). Delegat susreta je Ante Vučemilović iz Osijeka dok je kontrolor suđenja Alojzije Šupraha iz Zadra.