Dinamo bez polufinala juniorske Lige prvaka (VIDEO)

Grafika: uefa.com

U četvrtfinalnom ogledu juniorske Lige prvaka Dinamo je u Londonu u trening centru u Surreyju poražen protiv dvostrukog osvajača ovog natjecanja Chelsea nakon izvođenja udaraca sa 11 metara ukupnim rezultatom 6:4. Nakon 90 minuta igre rezultat je bio 2:2 (0:1).

Zanimljivo da je Dinamo jedanesterce pucao i u dvije prethodne faze natjecanja kada je na Hitrec-Kacianu bio spretniji i sretniji od Lokomotiv Moskve i Liverpoola.

Chelsea se tako plasirao u polufinale gdje će 26. travnja u Nyonu na stadionu Colovray, gdje se tradicionalno održava završnica natjecanja, odmjeriti snage s Barcelonom koja je sa 3:2 bila bolja od Lyona.

U drugom polufinalnom ogledu Porto će se sastati s Hoffenheimom, finalni ogled je na rasporedu 29. travnja također u Nyonu.

U zanimljivom i dinamičnom susretu gdje su obje momčadi imale svoje prilike Dinamo je poveo u 41. minuti kada se nakon ubačaja Hrvoja u petercu domaćih najbolje snašao Marin koje šalje loptu iz leđa hrvatskog vratara Karla Žigera.

Marin svoj drugi zgoditak postiže u 57. minuti kada je nakon lijepe akcije i dodavanja Julardžije prevario Lampteyja te prizemnim udarcem svladao Žigera.

Domaćini do gola dolaze u 77. minuti kada nakon kombinacije iz slobodnog udarca i loše reakcije vratara Horkaša mrežu trese kapetan McCormick.

McCormick je strijelac bio i u 87. minuti. Nakon ubačaja Gallaghera najviši je na petercu te uz malo sreće donosi izjednačenje svojoj momčadi.

Kako nakon 90 minuta igre nije bilo pobjednika prišlo se izvođenju udaraca sa 11 metara gdje se iskazao Karlo Žiger koji je obranio udarce Franjića i Baturine.

Igor Jovičević je danas koristio sljedeće igrače: Horkaš (c) – Hrvoj, Šutalo, Gvardiol, Antovski (od 37. Radonja) – Franjić, Gjira (od 84. Pavlak) – Čuže, Julardžija (od 79. Kočar), Marin – Šipoš (od 79. Baturina).