Cibalia zasluženo do visoke pobjede nad Interom (VIDEO)

Cibalia je rezultatom 3-0 (1-0) svladala zaprešićki Inter u prvoj utakmici 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige, te tako prvi put nakon 2013. godine upisala ligašku pobjedu nad Divom iz predgrađa. Strijelci za vinkovačkog prvoligaša bili su Marko Dabro (45.) i Josip Barišić (73.) i Ivan Miličević (92.), a vrlo dobru utakmicu za momčad Davora Rupnika odigrao je Ante Kordić, koji je danas bio dvostruki asistent.

Već u 1. minuti utakmice kazneni udarac za domaćine. Grgić i Kordić borili su se za poziciju šesnaestercu Intera, Grgić je evidentno držao za ruku Kordića, koliko je to povlačenje/držanje za ruku doista bilo snažno teško je reći, no dojam je da Kordiću zaista nije trebalo puno da se sruši na travnjak.

Kako bilo, sudac utakmice Dalibor Mlakar s određenim je zakašnjenjem pokazao na bijelu točku, a s iste je nesiguran izvođač bio Ivan Galić čiji udarac odlazi pored Mrmićevih vrata.

Cibalia je bila izrazito konkretnija momčad na travnjaku tijekom gotovo cijelog prvog dijela, no pokušaji Dabre, Galića i Rubića nisu rezultirali loptom u mreži Mrmića. Gosti s druge strane nisu gotovo ništa opasno kreirali pred vratima Zvonimira Šubarića, tek 35. minuti bilježimo loš pokušaj Nikole Raka čiji udarac vratar domaćih bez problema kroti.

Do prema prikazanom zasluženog vodstva Cibalia stiže u 45. minuti. Ante Kordić odradio je lavovski posao na desnoj strani Cibalijinog napada, odlično ubacio na nekih sedam metara gdje Dabro naklonom posprema loptu u mrežu za 1-0 Cibalije. Kordiću je ovo 5. asistencija u sezoni, dok se njegov suigrač Dabro u prvenstvene strijelce upisao drugi put ove sezone.

U drugom dijelu smo gledali dosta ravnopravniju utakmicu, no momčad Samira Toplaka (kojem je ovo bila 100. utakmica na klupi Intera) i dalje nije uspijevala ozbiljno ugroziti vrata domaćina.

U 73. minuti Kordić upisuje svoju 6. ovosezonsku asistenciju u prvenstvu. Odlično je zagradio dugu loptu Galića, kvalitetno ubacio za Josipa Barišića koji slabo čuvan mirno matira Mrmića za svoj drugi pogodak i 2-0 Cibalije.

Najbliže pogotku Inter je bio u 79. minuti kada je Nikola Rak iz slobodnog udarca pogodio gredu Šubarićevih vrata.

Pokušavali su gosti smanjiti rezultat otvorenijom igrom prema naprijed što je ostavljalo puno prostora Cibaliji za pokušaje izlaska u kontre i polukontre. U drugoj minuti dodanog vremena 30-godišnji Ivan Miličević postiže svoj prvijenac u dresu Cibalije i postavlja konačnih 3-0.

U konačnici apsolutno zasluženo slavlje Cibalije, kojoj je ovo šesta prvenstvena pobjeda u ovoj sezoni, te sada uz utakmicu više ima 24 boda na kontu, koliko i osmoplasirana Istra 1961, te pet bodova manje od Lokomotive koja se nalazi na 7. mjestu prvenstvene ljestvice.

U sljedećem kolu Cibalia će u Vinkovcima ugostiti lidera prvenstva Dinamo, dok će Inter u Zaprešiću igrati s Hajdukom.

Program 28. kola HT Prve lige sutra se nastavlja utakmicama Rudeša i Osijeka (17h), te Hajduka i Lokomotive (19h).

Cibalia i Inter Zaprešić susretom u Vinkovcima, s početkomu 18 sati, otvorit će program 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Momčad Samira Toplaka slavila je u prethodna tri okršaja s Cibalijom u ovoj sezoni. U 1. kolu u Zaprešiću Inter je odnio pobjedu rezultatom 3-1, u 10. kolu u Vinkovcima bilo je 1-2 za današnje goste, a u 19. je Inter upisao i drugu domaću pobjedu protiv vinkovačkog prvoligaša, bilo je 3-2.

Općenito su u 1. HNL ova dva kluba odigrala 44 utakmice, u kojima je Inter 15 puta slavio, Cibalia 14, a 15 susreta okončano je bez pobjednika. Posljednja pobjeda Cibalije nad Interom u najvišem razredu hrvatskog nogometa zbila se u svibnju 2013. godine, kada su Vinkovčani upisali minimalnu pojedu zahvaljujući pogotku Frane Vitaića iz kaznenog udarca. Ipak, vrijedi naglasiti da je osim spomenutog ovosezonskog poraza (1-2), Cibalia od Intera u Vinkovcima poražena još samo jednom – u 3. kolu sezone 2011/2012.

Glavni sudac današnje utakmice je Dalibor Mlakar iz Zagreba, dok su mu pomoćnici sugrađanin Krunoslav Ambrinac i Marko Stolnik iz Hrašćice.

Treneri Davor Rupnik i Samir Toplak na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: