Dinamo pogotkom iz nepostojećeg kaznenog udarca u 90. minuti stigao do dramatične pobjede u Vinkovcima (VIDEO)

Dinamo je do šesnaeste prvenstvene pobjede stigao u posljednjim minutama susreta u Vinkovcima, te rezultatom 1-2 odnio pobjedu nad domaćom Cibalijom.

Prilično nezanimljiv nogomet gledali smo cijelo prvo poluvrijeme. Dinamo s jalovom inicijativom uz koju su dva puta ozbiljno ugrozili vrata Matkovića, no domaći vratar bio je spreman za udarce Šituma u 17. i Olma u 37. minuti.

Do vodstva Plavi u 72. minuti. Sammir je dobrom loptom pronašao Hodžića koji loptu prima u šesnaestercu domaćina okrenut leđima prema golu, te se s nekoliko dodira lijepo okreće i još lijepše pogađa visoko u bliži kut vratara za 0-1 gostiju.

Ozbiljnijih prilika do pogotka Cibalije nije bilo. U 87. minuti Tipurić vraća loptu upućenu iz kornera u peterac gdje se odlično snalazi Ivan Zgrablić i pogađa za 1-1 domaćina i veliko slavlje domaćih navijača. Samo nekoliko minuta poslije glavni sudac susreta, Damir Batinić iz Osijeka, “vraća stvari na svoje mjesto”. Frane Žderić i Soudani bili su u poziciji za dohvatiti loptu koju je Sammir petom uputio u prazan prostor. Zbog zaista teško vidljivog kontakta Soudani se u šesnaestercu srušio “kao pokošen”, a sudac Batinić nije puno dvojio te je odmah pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca bio Armin Hodžić, koji je tako svojim drugim pogotkom na utakmici (5. u sezoni) donio pobjedu Dinamu i trenutno smanjenje bodovne razlike za Rijekom.

U 15 sati u Vinkovcima počinje susret 22. kola MAXtv Prve lige u kojem se sastaju Cibalia i Dinamo. Peter Pacult i Ivajlo Petev su se odlučili za sljedeće početne postave: