Četvrtfinale 1. HMNL: Novo vrijeme i Dinamo mirni pred uzvrat

Photo credit: UnB Agência via Visualhunt.com / CC BY

Nakon odigranih prvih četrtfinalnih utakmica, Futsal Dinamo i Novo vrijeme identičnim su rezultatima svladali svoje protivnike. 3:1 pisalo je na semaforu nakon zadnje sučevog zvižduka obiju utakmica. Uzvratne utakmice igrat će se u petak s početkom u 19 sati u Dubrovniku, te u 20 sati Osijeku.

FUTSAL DINAMO – SQUARE

Unatoč konačnom rezultatu, Zagrepčani su se namučili s dubrovačkom momčadi. Gosti su poveli već u 4. minuti pogotkom Micevskog, no Zagrepčani su uhvatili korak pogotkom Penave u 9. minuti, a nakon njega i golovima Čekola te Kanjuha za bijeg na dva razlike u zadnjim minutama. Treba naglasiti kako je u ovom dvoboju Dinamo igrao bez suspendiranog Capara, te ozlijeđenih Matoševića, Maloševca, Hercega i Ziberija.

Unatoč rezultatu, iz Dinama ne kriju kako je utakmica bila teška. Gosti su poveli, dinamovci nisu lako stizali do prilika, a i one koje su uspjeli napraviti, kako to i inače biva, nisu uspjeli realizirati. Ipak, za uzvrat u petak su spremni, govori nam Kristian Čekol. Jedan od ponajboljih igrača plave momčadi u zadnjih nekoliko kola, te isto tako jedan od temelja a budućnost kluba. „Prva utakmica bila je teška, no uspjeli smo pobijediti. U ovoj koja nas čeka ovaj petak očekujem još veću borbu jer idemo na gostujući teren koji je uvijek neugodan, no i dalje vjerujem u našu snagu i vjerujem kako ćemo obraniti titulu favorita u ovom susretu te mirno dočekati polufinalne utakmice. Atmosfera u klubu nikad nije bila bolja, unatoč ozljedama spremni smo srušiti naše protivnike“, najavljuje Kristian Čekol.

NOVO VRIJEME APFEL – OSIJEK KELME

U redovima Makarana definitivno je dominirao Eduardo koji je svojim pogotkom načeo, a zatim i prelomio goste i utakmicu. Nakon njega Horvatin je potvrdio moć domaćina, a utješnu nagradu za Slavonce postigao je Mijić u zadnjoj minuti susreta, smanjiviši predost domaćina na 3:1. Unatoč tome što nisu igrali Igor Osredkar i Vedran Kazazić, Novo vrijeme je dominiralo cijelu utakmicu i s lakoćom svladao Osječane.
Ne očekuju se velike promijene za uzvrat četvrtfinala ni u kojoj momčadi, a isto tako favoriti se ne mijenjaju. Zagrepčani u Dubrovnik odlaze po pobjedu unatoč tome što računaju na čvrstu utakmicu, dok pak Makarani vjeruju kako će Osijek postati pokoreni grad kada oni stanu na parket Zrinjevca. Eventualno iznenađenje te pobjeda Osijeka ili Squarea prolongirat će sananje o polufinalistima za etiri dana jer bi se treće utakmice igrale već početkom tjedna.