Četiri pogotka u remiju Intera i Hajduka u Zaprešiću (VIDEO)

U pretposljednjem susretu programa 5. kola Hrvatski Telekom Prve lige Inter Zaprešić i Hajduk odigrali su neriješenih 2-2 (1-0). Strijelci za Inter bili su Andrić i Vukčević, dok su za Hajduk mrežu tresli Palaversa i Ivanovski iz kaznenog udarca. Hajduk tako peto kolo na otvaranju prvenstva ne zna za pobjedu, a Inter s ovim rezultatom stiže do četvrtog prvenstvenog boda.

Prvu pravu priliku na susretu bilježimo u 3. minuti utakmice kada je Juranović poslije lijepog prodora odigrao dobru loptu u prostor za Gyurcsoa, no njegov udarac iz jedan na jedan situacije završava pokušajem koji prolazi pored Kelave i pored vratnice.

U apsolutnoj Hajdukovoj dominaciji Inter do vodstva stiže iz svog prvog napada na utakmici. Ivan Čeliković probio je lijevu stranu Hajdukove obrane nakon duplog pasa s Nikolom Rakom i kvalitetno ubacio u sredinu peterca gostujuće obrane gdje je najviši kapetan domaćih Komnen Andrić, koji posprema loptu u mrežu za 1-0 i svoj drugi pogodak u aktualnoj sezoni.

Iako je sastav Željka Koića nastavio s aktivnom igrom prema naprijed prvu sljedeću priliku Hajduka bilježimo u 28. minuti kada je Gyurcso iz slobodnog udarca s ruba šesnaesterca poslao loptu malo pored lijeve vratnice vrata Ivana Kelave. Minutu poslije Inter je ponovno poslije dužeg vremena s većim brojem igrača stigao naprijed, akcija je okončana nezgodnim ubačajem Raka, lopta prolazi pored lijeve vratnice Posavecovih vrata.

U 34. Palaversa je poslije prolaska kroz obranu gostiju probao ugroziti vrata Kelave, no njegov udarac nije dovoljno precizan i odlazi van okvira domaćih vrata.

U 37. minuti Inter ponovno blizu pogotku. Postonjski je iz slobodnog udarca s nekih 18 metara odlično zaprijetio Posavecu, koji uspijeva obraniti taj pokušaj, lopta se odbija do Prenge koji vraća u sredinu za Andrića, on petom pokušava matirati Hajdukovog vrata, koji i taj pokušaj uspijeva neutralizirati i sačuvati svoju mrežu.

U 42. minuti Juranović je pokušao ugroziti vrata Kelave, no njegov udarac išao je ravno u domaćeg vratara koji loptu odbija nazad u igru. Bilo je to i posljednje spomena vrijedno iz prvog poluvremena, u kojem je Hajduk imao terensku inicijativu i aktivno tražio prostor prema naprijed, no nedovoljno kvalitetno. Inter je pak iz nekoliko vrlo kvalitetnih izlazaka s više igrača prema naprijed uspio dosta namučiti obranu Hajduka, te u konačnici uz pogodak bilježi još dva udarca u okvir, oba su zahtijevala vrlo kvalitetne reakcije gostujućeg vratara.

Do izjednačenja Hajduk stiže prekrasnim pogotkom Ante Palaverse u 49. minuti susreta. Lijepo plasiran udarac s nekih 20 metara Kelava nije mogao zaustaviti. Bio je to prvijenac za 18-godišnjeg Palaversu u dresu Hajduka.

U 57. minuti Hamza je zaprijetio udarcem s nekih 18 metara, Kelava siguran. Zaprijetio je u istoj minuti i Gyurcso, no Kelava ponovno čisti, a iz kontre, za koju je na trenutak izgledalo da je propala, Inter preko Vukčevića stiže do 2-1. Asistenciju upisuje Komnen Andrić, a Marko Vukčević svoj prvi ovosezonski pogodak u HNL-u, drugi u 19 nastupa u dresu Intera. Treba istaknuti da je pomoćnik Tomislav Petrović propustio signalizirati zaleđe pri prvom dodavanju Andrića prema Vukčeviću.

U 63. Palaversa je poslije gužve u šesnaestercu domaćina ostao u dobroj poziciji za udarac, no njegov pokušaj je loš i odlazi daleko pored vrata.

U 70. je minuti poslije još jedne kontre Intera opasno s lijeve strane zaprijetio Nikola Rak, čiji je udarac prošao malo pored suprotne vratnice Hajdukovog gola.

Četiri minute poslije Herdi Prenga starta na Ivanovskog u kaznenom prostoru, Pejin pokazuje na bijelu točku i žuti karton braniču Intera. Siguran izvođač iz kaznenog udarca za Hajduk je Mirko Ivanovski, kojem je to prvi pogodak u dresu splitskog prvoligaša.

Hajduk je blizu preokretu bio u 84. minuti kada je Jairo na ubačaj Hamze glavom pucao malo pored lijeve vratnice Kelavinih vrata. Pritisak Hajduka se nastavio, minutu poslije Palaversa još jednim udarcem izvan šesnaesterca dobro testira Kelavu, domaći vratar brani, lopta se odbija do Delića (ušao u 60. umjesto Jradija), no i njegov pokušaj Kelava zaustavlja.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnih prijetnji po vratare.

Inter u sljedećem kolu dočekuje Rudeš, dok će Hajduk prvu prvenstvenu pobjedu tražiti u Koprvinici kod Slaven Belupa.

Od 18:30 na novom travnjaku stadionu u Zaprešiću počinje susret petog kola Hrvatski Telekom Prve lige između Intera i Hajduka.

Domaćini su prošlo kolo odmarali obzirom da je susret sa Slaven Belupom odgođen za rujan dok su u prva tri kola sezone upisali uvjerljive poraze kod Lokomotive i Rijeke dok su kod Gorice slavili preokretom i pobjedničkim golom u samoj završnici utakmice.

Željko Kopić je pak nakon poraza od Gorice i ispadanja iz europskog natjecanja dao mandat na raspolaganje, ali je predsjednik Huljaj odbio njegovu ostavku. Bili iz prva četiri kola imaju samo dva osvojena boda. Uz Goricu protiv njih je slavio i Osijek dok su remizirali s Lokomotivom i Rijekom.