Caktaš i Lončar strijelci u remiju Istre 1961 i Hajduka (VIDEO)

U posljednjoj utakmici 10. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 i Hajduk su pred 4.569 gledatelja na Aldo Drosini odigrali bez pobjednika. Bilo je 1:1 (0:1), a u strijelce su se upisali Mijo Caktaš i Stefan Lončar.

Zeleno-žuti su tako prekinuli niz od 11 uzastopnih poraza u međusobnim utakmicama s Hajdukom, a i jedini su domaćin koji je u ovom kolu došao do gola i boda.

Bili su zaprijetili već u prvoj minuti kada je nakon ubačaja Caktaša glavom šutirao Jradi, ali njegov udarac vrlo dobro brani Čondrić.

Domaćini su prvu opasniju situaciju imali u 14. minuti kada je Grujević nakon prodora pucao s dvadesetak metara, no lopta odlazi pored okvira gola.

Jakoliš je imao odličnu situaciju u 23. minuti nakon što ga je uposlio Caktaš no nije ju iskoristio, a i pomoćni sudac Pušić je signalizirao zaleđe.

U 28. i 32 minuti Jakoliš i Juranović su tražili Jradija odnosno Simića no nakon dobrih ubačaja oni ne dolaze do lopte.

Domaćini su imali opasnu situaciju u 34. minuti kada je Čuže prošao po desnoj strani, ali njegov ubačaj ne dolazi do suigrača nego se Hajduku otvorila mogućnost za kontru. Jakoliš je odlično povukao akciju, oslobodio se nekoliko igrača te nakon što je osvojio velik prostor upošljava Caktaša. Desetka Hajduka se odlučila s dvadesetak metara okušati svoj udarac te sjajnim potezom šalje loptu uz samu vratnicu za vodstvo gostiju i svoj četvrti prvenstveni gol u aktualnoj sezoni.

Domaćini su do izjednačenja pokušali doći u 41. minuti, ali udarac Bušnje sigurno brani Posavec.

Nakon opasne akcije domaćih u 51. minuti ponovno je Hajduk dobio priliku za kontru. I ovaj put je Jakoliš osvojio veliki prostor i pronašao Caktaša, ali njegov udarac odlazi daleko od gola.

U 55. minuti nakon ubačaja iz kuta Juranovića loptu u gol propuštaju poslati Ismajli, Jakoliš i Simić, a kapetan Hajduka je zaprijetio i minutu kasnije kada je uputio odličan udarac s dvadesetak metara koji Čondrić izbacuje u korner.

Zeleno-žuti su zaprijetili u 60. minuti kada se Lončar odlično petom oslobodio svog čuvara, ali Posavec je spreman na njegov udarac.

U 71. minuti iz kaznenog prostora je šutirao Bušnja, no ispred gol linije njegov pokušaj je blokirao Simić.

Dvije minute kasnije bilježimo i pokušaj Eduoka iz daljine koji odlazi poviš gola.

Istra 1961 je izjednačila u 79. minuti nakon odlične akcije. Čuže je uputio povratnu loptu koju je propustio Obeng, a loptu potom u gol sa šesnaest metara zakucava Stefan Lončar.

Tri minute kasnije domaćini su propustili doći do potpunog preokreta. Munivarana je prošao po desnoj strani te je prizemnim dodavanjem pronašao Čužu na pet metara, ali njegov pokušaj odlično brani Posavec.

U 86. minuti velika prilika i za Hajduk. Nakon ubačaja Juranovića iz slobodnog udarca najviši u skoku je Simić, ali Čondrić odlično brani njegov udarac.

Posljednju priliku na susretu u šestoj minuti sudačke nadoknade imao je Stanko Jurić no iz dobre pozicije puca iznad gola.

Rijeka – Lokomotiva

Deseto kolo Hrvatski Telekom Prve lige od 19 sati na Aldo Drosini u Puli zaključit će Istra 1961 i Hajduk.

U prvom kolu na Poljudu bolji je bio Hajduk koji je slavio s 2:0 golovima Simića i Barryja.

Domaćini večeras zbog ozljeda ne mogu računati na Sanea, Rafe i Octavija Paeza te Fuentasa dok je kod gostiju zbog žutih kartona suspendiran Hamza Barryja, a zbog ozljeda i bolesti nema Vučura, Bulosa i Čoline.

Glavni sudac večerašnjeg dvoboja je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Ivica Modrić, Luka Pušić i Ivan Vučković. Delegat susreta je Zdenko Blažičević iz Gradine, a kontrolor suđenja Branko Stipković iz Krasića dok je u ime HNS-a za sigurnost zadužen Miroslav Marković.

Ivan Prelec i Damir Burić su od prve minute na travnjak odlučili poslati sljedeće igrače: